Zuzana Kročová druhá na Hornické desítce

12. 11. 2019

Hornická desítka patří do podzimního běžeckého kalendáře už pěknou řádku let. Letos se konal již 34. ročník tohoto oblíbeného závodu. V sobotu 2. listopadu si našlo do Frýdku-Místku cestu více než 2500 milovníků běhu všech věkových kategorií. Pětice z nich měla na sobě dres atletického oddílu SK Hranice.

Nejvíce vidět byla Zuzana Kročová. V hlavním závodě na 10 km zaběhla velmi pěkný čas 40:20 min. a radovala se z druhého místa v kategorii žen 35 - 44 let. Iva Podjuklová doběhla do cíle v čase 43:53 min. a obsadila nepopulární čtvrté místo mezi ženami 45 - 54 let. Hlavní závod běžel i Zdeněk Podjukl, kterému se však od začátku do konce neběželo dobře a časem 48:38 min. zůstal ve druhé polovině startovního pole mužů do 34 let.

Velmi pěkně běžely i hranické dorostenky, které se přihlásili k závodu mílařů na 3,33 km. V kategorii žen do 34 let obsadila Adéla Dostálová čtvrté (13:34 min.) a Kristýna Podjuklová páté (13:35 min.) místo. Adéla Dostálová startovala i v mládežnickém závodě dívek ročníků narození 2000-03 na 836 m a obsadila zde druhé místo za čas 2:37 min.