Žactvo má za sebou druhá kola soutěží družstev

6. 6. 2011

Družstva starších žáků a mladších žákyň zdárně absolvovali druhá kola svých soutěží. Starší žáci závodili ve středu 1. června v Šumperku. Družstvo se potýkalo s četnou marodkou, na závody tudíž vyjeli pouze dva atleti. Kryštof Kučera si zaběhl výborný osobní rekord v závodě na 800m, čas 2:28,86 mu vynesl třetí místo. Desáté místo za výkon 462cm pak obsadil v dálce. Věkem ještě mladší žák Tomáš Pepernik dokáže konkurovat i starším žákům. V závodě na 300m si také zaběhl vynikající osobní rekord 43,52s, což stačilo na šesté místo. Vzhledem k tomu, že v této disciplíně Tomáš bude závodit na Olympiádě dětí a mládeže, je to velmi potěšující. Pěkné časy zaběhl i na 60m (8,53s) a 150m (21,06s), ty však v konkurenci starších atletů na body nestačili. V tomto počtu se družstvo SK Hranice samozřejmě nemohlo prosadit mezi mnohem početnějšími oddíly, obsadilo tudíž ve druhém kole poslední desáté místo.

Ve čtvrtek 2. června pořádal atletický oddíl SK Hranice na svém stadioně 2. kolo družstev mladšího žactva. Do hranic se sjelo sedm družstev dívek a šest družstev hochů. Hranický oddíl má přihlášeno družstvo mladších žákyň. Ve čtvrtek se na stadioně sešly pouze tři zástupkyně tohoto družstva. Nejvíce bodovala Simona Losertová, která zvítězila ve vrhu koulí výkonem 8,72m, druhé místo obsadila v běhu na 60m časem 8,68s a osmé místo v dálce (413cm). Čtvrté místo ve vrhu koulí obsadila Lucie Tomečková (6,61m), šedesátku zaběhla za 9,90s, 150m za 24,28s, tyto výkony ovšem na bodované pozice nestačily. Třetí členka družstva byla Tereza Ondruchová. Terka absolvovala náročnou kombinaci 60m (9,87s), 150m (24,97s) a 800m (3:11,53min.), zůstala však těsně bez bodů. Celkově obsadilo družstvo dívek šesté místo.