Začala halová sezóna

16. 1. 2018

První letošní halové závody mají za sebou hraničtí atleti. Za první dva lednové víkendy se stihli představit již na pěti závodech. Někteří sezónu zahájili rovnou osobními rekordy.

V sobotu 6. ledna vyjela trojice závodníků v hranickém dresu do Ostravy na Zahajovací závody mužů, žen, juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek. Přednost dostane dáma, dva osobní rekordy si zaběhla juniorka Adéla Zdražilová, na šedesátce se dokázala zlepšit na 8,38s a na třístovce na 43,06s. Mezi muži si pořádnou porci naložil Vojtěch Vávra, jako první se představil na netradiční šestistovce (1:26,77min.), poté si zaběhl nový oddílový rekord na třístovce (36,01s) a na závěr prolétl stopadesátku za 17,09s. Tři "osobáky" si zaběhl rovněž junior Ladislav Koutný. Hladkou šedesátku zvládl za 7,47s, tu s překážkami za 9,12s a stopadesátku za 17,82s.

Výsledky

V ten samý den se v Opavě konala Slezská laťka, které se zúčastnil v kategorii mužů Adam Orava. Adam se představil ve skvělé formě, když výkonem 187cm obsadil třetí místo. Následně ještě zkoušel 193cm, což by byl o tři centimetry nový osobní rekord, laťka však třikrát spadla, minimálně jeden pokus byl však velmi nadějný.

Výsledky

V pátek 12. ledna startovala dvojice starších na "zahajovačkách" v Olomouci. Julie Číhalová si naplánovala dvojstart, osobní rekord si zaběhla na šedesátce (8,79s), v dálce skočila 450cm. Terezie Kočnarová  zvládla šedesátku za 8,95s.

Výsledky

V sobotu 13.1. vyrazil do Olomouce také Adam Orava. Ve skoku dalekém si Adam vyrovnal halový osobní rekord 610cm, do výšky skočil 185cm a šedesátku zaběhl za 7,53s.

Výsledky

V neděli 14. ledna se pak pětice mladých hranických závodníků představila v Ostravě. V rámci Mistrovství Moravy ve vícebojích zde byly do programu vloženy mimo soutěž také běhy. Nejhodnotnější výkon zaběhla Adéla Dostálová na osmistovce, která výkonem 2:22,26min. překonala 24 let starý oddílový rekord bývalé vynikající hranické atletky Kateřiny Glosové, která to později dotáhla až na Mistrovství světa juniorů. Dostálová pak ještě nastoupila ke třístovce, kterou proběhla za 44,86s. Stejné disciplíny absolvovala i Veronika Svobodová a byly z toho časy 2:35,18min. a 47,21s. Závod na 1500m byl i s účastí Kristýny Podjuklové, která trať zaběhla za 5:24,60min. Setinu od osobáku na stopadesátce zaostala časem 21,38s Terezie Kočnarová. Stejnou trať běžel i Karel Brychta a byl z toho čas 19,49s.