Výsledky z Malé a Velké ceny Olomouce

13. 5. 2013

Tradičně skvěle obsazený mítink Malá a Velká cena Olomouce navštívilo ve středu 8. května dvanáct hranických atletů. Po obědě se na Malé ceně představili mladší a starší žáci, odpoledně pak nastoupili dospělí k Velké ceně, která byla zároveň prvním mítinkem extraligy družstev, takže konkurence se sešla opravdu velmi kvalitní a ze všech koutů republiky.

Mezi staršími žáky se ve výborném světle představil vytrvalec Vojtěch Podjukl, který zvítězil v běhu na 1500m ve skvělém osobním rekordu 4:49,75min. a právem si tak řekl o nominaci na Olympiádu dětí a mládeže, která proběhne v červnu v Uherském Hradišti. O další vstupenku na Olympiádu si svým výkonem v běhu na 300m zažádal Tomáš Pepernik, který tuto trať zvládl za 39,04s, doběhl na třetím místě. Bohužel tak dobře se nevedlo Adamu Oravovi ve výšce, se svým osobním rekordem 176cm patřil k favoritům soutěže, ale bohužel neskočil svou základní výšku. Chuť si spravil v pátek 10.5. na Poháru rozhlasu, kde předvedl výkon 170cm. Šanci na reparát v boji o Olympiádu bude mít v úterý 14.5. v Šumperku.

Ale vraťme se do Olomouce, mezi staršími žákyněmi se představily Lucie Důjková a Kristýna Kadúchová. Lucka si výborně vedla především v běhu na 300m, kde velmi pěkným časem 46,75s obsadila celkové sedmé místo, v závodě na 60m zaběhla v silném protivětru -3,6m/s čas 8,77s. Kristýna závodila teprve na svých druhých závodech, nastoupila k běhu na 800m, dva okruhy zvládla za 2:59,31min.

Mezi mladšími žáky v hodu míčkem se představil Vratislav Besta, za svým osobním rekordem zaostal o dva metry a výkonem 48,23m obsadil čtvrté místo. K míčku nastoupil ještě Jakub Nevřela, hodil 28,85m, v běhu na 800m zaznamenal čas 3:18,80min. Daniel Burdej zvládl osmistovku za 3:08,14min., Tomáš Dvořák ještě rychleji za 2:51,16min. Tomáš má však ještě obrovské rezervy v odhadu tempa. V Olomouci nastoupil ještě k závodu na 60m překážek, doběhl pátý v čase 11,88s.

Mladší žákyně Adéla Zdražilová hodila míčkem pěkných 36,18m, v běhu na 800m finišovala v čase 3:03,66min. Na osmistovce se představila také Jana Dvořáková, zvládla ji za 3:07,22min.

Jediným zástupcem hranické atletiky na Velké ceně Olomouce byl Zbyněk Čech, který nastoupil ke skoku do výšky. Předvedl svůj standard 180cm a mimochodem po stodvanácté přeskočil v závodě sám sebe.