Výsledky podzimních závodů na dráze

22. 9. 2014

Druhá část letošní atletické sezóny na dráze spěje pomalu ke svému konci. Zbývá už pouze pár závodů na dráze, poté se atletické dění přesune k běhům mimo dráhu – tzv. přespolákům. Hraničtí závodníci ještě absolvovali několik závodů na dráze.

V sobotu 13. září vyjela čtveřice mladých hranických atletů hostujících za olomoucká družstva dorostu a juniorů do Třince na třetí kolo soutěže družstev. Platným členem olomouckého družstva juniorů je Matyáš Řihák. V Třinci vybojoval body za šesté místo v oštěpu (49,72m) a dvě sedmá místa v disku (43,22m) a v kouli (13,95m). Za olomoucké dorostence závodí letos Vojtěch Podjukl a Adam Orava. Vojta zvítězil v běhu na 3000m v novém osobním rekordu 9:24,81min. Adam si nový osobák zaběhl v závodě na 300m překážek. (42,73s), vyzkoušel si hladkou sovku (12,22s), krátké překážky nakonec neběžel, jelikož byl diskvalifikován pro předčasný start. Dorostenka Kristýna Kadúchová se vrací na závodní dráhu po pauze způsobené boreliózou, v Třinci doběhla čtvrtá v závodě na 1500m (5:43,91min.). Všechna tři olomoucká družstva postoupila do celorepublikového finále. Dorosti se utkají 27. 9. v Praze, junioři ve stejný den v Opavě. Hraničtí závodníci budou opět u toho.

Výsledky z Třince

V úterý 16. září proběhlo v Prostějově třetí kolo Krajské soutěže družstev mladšího žactva, závod byl zároveň Krajským přeborem jednotlivců. V hranickém dresu startovali pouze dva atleti – Tomáš Krist a Tereza Kostruchová. Tomáš startoval v bězích na 60m (10,51s) a 150m (27,02s) a ve skoku dalekém (2,62m). Terka zvládla hladkou šedesátku za 9,85s, do dálky skočila 2,99m a míčkem hodila 23,66m. Ani jednomu se nepovedlo umístit v první desítce, ale oba zkušenosti se závoděním teprve sbírají a věříme, že jejich čas teprve přijde.

Výsledky z Prostějova

V Prostějově ještě zůstaneme, jelikož v neděli 21. září se tam konala Velká cena města Prostějova. Na tomto prestižním mítinku, kde startovali i mistr světa v oštěpu Vítězslav Veselý a halový mistr Evropy v závodě na 60m překážek Petr Svoboda, se představil Adam Orava. Adam běžel 110m překážek. Svůj druhý start na této disciplíně však v nový osobní rekord nepřetavil, časem 16,95s obsadil čtvrté místo.