Vojtěch Podjukl využil podzimní formu na silničních závodech

12. 9. 2016

Hranický atlet Vojtěch Podjukl po náročné dráhové sezóně vyrazil na dva prestižní silniční závody. A nutno říct, že formu využil skvěle.

V sobotu 3. září startoval na ostravském závodě běžeckého seriálu RunTour. Nenastoupil sice k hlavnímu závodu na 10km, ale vybral si poloviční distanci. Zde si počínal zcela suverénně a zvítězil s přehledem s 21 vteřinovým náskokem. Pětikilometrový závod zvládl za 16:31min.

Druhým Vojtovým startem mezi českou běžeckou elitou byla ve středu 7. září Opavská míle. Zde se pravidelně představuje mimo jiné i mistr Evropy Jakub Holuša, ten zvítězil i v letošním ročníku. Vojta se mezi závodníky neztratil a v kategorii Muži Elita doběhl na sedmém místě za 4:20min. Nyní už Vojtu čeká pouze jeden závod - 120. ročník silničního závodu Běchovice - Praha, což je zároveň Mistrovství ČR v běhu na 10km na silnici. Poté už si užije krátký odpočinek a bude následovat začátek přípravy na příští sezónu.