Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vojtěch Podjukl stříbrný na Mistrovství ČR

4. 9. 2018

Ani v letošním roce nebude atletický oddíl SK Hranice bez medaile z Mistrovství ČR. V sobotu a neděli se v Ostravě konalo Mistrovství ČR do 22 let a hranická atletika zde měla dva zástupce. Adéla Zdražilová běžela 400 m překážek, Vojtěch Podjukl startoval na v běhu na 3000 m překážek

Dáma promine, ale přednost tentokrát dostane medailový úspěch. Vytrvalec Vojtěch Podjukl se letos potýkal s poměrně kolísavou formou, ale na druhý vrchol sezóny se připravil skvěle. Při tom prvním vrcholu při Mistrovství ČR mužů a žen v polovině prázdnin v Kladně vybojoval šesté místo. V Ostravě mu však závod vyšel mnohem lépe a i na výsledném čase to bylo znát. Ale pojďme popořadě. Po uzavření přihlášek měl Vojtěch Podjukl čtvrtý nejlepší čas, do závodu však nakonec nenastoupil druhý muž podle tabulek, cesta k medaili se tak rázem stala otevřenější.

Po startu se Podjukl na chvíli ocitl v čele startovního pole, ale z této nevděčné pozice brzo "vycouval" a po většinou se držel na druhém místě. Metou prvního kilometru probíhali závodníci v čase 3:10, tedy nikterak závratné tempo. Poté se však začalo zrychlovat a startovní pole se roztrhalo. Postupně se oddělila skupinka čtyř, poté už jenom tří závodníků. Při náběhu do posledního kola byl Podjukl na druhém místě za favoritem Jáchymem Kovářem z Dukly Praha, chvíli to vypadalo, že jej ještě potrápí třetí Hladík z Pardubic, ale nakonec v tomto pořadí hoši doběhli i do cíle. Podjukl se mohl radovat nejen ze stříbrné medaile, ale i ze skvělého osobního a oddílového rekordu 9:12,43 min., původní oddílový rekord byl starý již 32 let.

Druhou hranickou zástupkyní byla Adéla Zdražilová, která je věkem teprve juniorka, ale mezi staršími závodnicemi si vedla výborně. Na svém teprve druhém Mistrovství ČR v životě startovala v běhu na 400 m překážek. Do závodu nastupovala s 22. časem ze 24 přihlášených závodnic. Během sezóny se potýkala se zraněním stehenního svalu, které ji na minimálně měsíc vyřadilo z tréninku. Do závodu nastupovala hlavně s přáním zlepšit si svůj osobní rekord 65,94s, který zaběhla ještě před zraněním.

Hned od startu vyběhla velmi pěkným tempem a překážky jí vycházely až po sedmou překážku na "dobrou nohu", zádrhel ovšem nastal za devátou překážkou, za kterou se téměř zastavila a musela se znovu rozbíhat. Poslední překážku už překonala bez větších problémů. Cílem proběhla v novém osobním rekordu 65,25 s, což znamenalo třináctý nejlepší čas, na postup do finále bylo potřeba běžet ještě o vteřinu rychleji. Ale i tak může být Adéla Zdražilová se svým účinkováním na MČR spokojena, překážky jsou hlavně o zkušenostech a člověk se je učí celý život.

Výsledky

Fotky