Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vojtěch Podjukl stříbrný na Mistrovství ČR na desítku

1. 5. 2017

Až do dalekých Českých Budějovic si zajel pro medaili hranický atlet Vojtěch Podjukl. V sobotu 29. dubna se zde konalo Mistrovství ČR v běhu na 10 000m na dráze, které probíhá vždy odděleně od hlavního Mistrovství ČR. Po loňském bronzu patřil Podjukl k širšímu okruhu favoritů v závodě juniorů.

První polovina závodu probíhala v poklidu, závod se běžel ve vláčku a favorité si hlídali jeden druhého. Polovinou trati probíhali průměrným tempem 3:15 na kilometr. Pak za to ovšem vzal hlavní favorit Martin Rebenda z Hodonína a vláček roztahal. Podjukl se pokusil jeho nástup zachytit, ale po chvíli usoudil, že nastolené tempo nevydrží až do konce, zvolnil a zařadil se do vláčku tří běžců. Rebenda si zaslouženě běžel pro zlato s velkým náskokem, boj probíhal o zbylé dvě medaile daleko za ním. Do posledních dvou kilometrů nabíhal Vojta Podjukl společně už jen se svým jmenovcem Hájkem z Nového Města nad Metují, ten se pokusil asi čtyřikrát nastoupit, ale Podjukl se na něj vždy dotáhl, 250m před cílem šel před něj a doběhl si pro stříbrnou medaili v čase 33:16,63 min. Kuriózní na tom je, že tento čas se od jeho loňského výkonu liší o pouhou setinu.

Pro Vojtu Podjukla to je letos už druhé stříbro z Mistrovství ČR, to první vybojoval na halové trojce. Hlavní disciplínou, na kterou se chtějí se svým trenérem Zbyňkem Tesařem zaměřit, je ale 3000m překážek. Přejeme, ať se jim podaří dobře vyladit formu na červnové Mistrovství ČR juniorů.

Výsledky

vojta-mcr-10km.jpg