Vojtěch Podjukl reprezentoval ČR na mezistátním utkání

9. 6. 2015

Svůj první reprezentační start má za sebou hranický atlet Vojtěch Podjukl. Na základě své výkonnosti byl nominován na Mezistátní utkání dorostenců a dorostenek ve slovenské Trnavě. Reprezentační dres je mu odměnou za tvrdé tréninky. V sobotu 6. června se na trnavském stadioně sešli nejlepší dorostenci České republiky, Slovenska, Slovinska a Maďarska. Do každé disciplíny nastoupili vždy dva zástupci z každé země.

Vojta před tímto víkendem vedl průběžné republikové tabulky v běhu na 3000m časem 9:12,89min. V Trnavě panovalo ne zrovna ideální běžecké počasí. Tropické vedro a silný vítr se podepsaly na mnoha výkonech. Je třeba říci, že Vojtovi taky úplně nevyhovuje. Závod na sedm a půl okruhu byl veden spíše takticky. Od začátku se nechtělo nikomu moc dopředu, tempo tedy bylo volnější, postupně se však zrychlovalo a utrhla se čtyřčlenná skupinka, Vojta v ní sice nechyběl, ale tempo nejlepších v závěrečných okruzích nedokázal udržet. Těšit ho mohlo, že vítězem závodu se stal druhý český závodník Patrik Vebr. Vojta doběhl čtvrtý v čase 9:26,88min. Ostudu rozhodně neudělal a na konto týmu přispěl pěti body. Češi nakonec ovládli mezistátní utkání v obou kategoriích, dorostenky zvítězily před Maďarkami o propastných 44 bodů, dorostenci bojovali do poslední disciplíny, v závěrečné štafetě nakonec předběhli maďarský kvartet a zvítězili o jediný bod.