Trojice hranických atletů se představila na Mistrovství Moravy ve vícebojích

26. 1. 2016

Seriál atletických Mistrovství Moravy a Slezska započal o víkendu 23.-24. ledna v Ostravě setkáním vícebojařů. Do nové ostravské haly se sjelo téměř 300 atletů všech kategorií, nejpočetněji obsazená byla kategorie starších žákyň (44 závodnic), v té však hranický oddíl neměl zastoupení.

Z trojice hranických závodníků se nejlépe umístil Adam Orava, který skončil celkově pátý. Adam začal sedmiboj vlažnou šedesátkou (7,57s), v dálce předvedl výkon 575cm s velkým nedošlapem, šestikilovou koulí vrhl 9,73m. To nejlepší si nechal na závěr prvního dne, ve skoku vysokém nejprve všem pocuchal nervy, když svou základní výšku 169cm skočil až na třetí pokus, poté se ovšem rozeskákal a zápis končil parádním výkonem 190cm. Druhý den začal velmi pěknou šedesátkou překážek (9,14s). Pak ovšem přišla neoblíbená tyčka, Adam zvládl pouze svou základní výšku 192cm. Málokdy se vidí, že někdo ve víceboji předvede prakticky stejně ve výšce jako v tyči. Závěrečný kilometr zaběhl Adam za velmi slušných 3:01,34min. Celkový bodový součet 3897 bodů jej zařadil na páté místo.

Mezi muži startoval Zbyněk Čech. První den začal Zbyňa šedesátkou za 7,74s, v dálce pak skočil 603cm, koulí vrhl 9,81m a do výšky skočil 178cm. Po prvním dni byl spokojený se všemi disciplínami kromě výšky, kde jako specialista skokan očekával výkon nad 180cm. Druhý den zaběhl šedesátku překážek za 9,58s, radost si udělal v tyči (302cm) a závěrečný kilometr doběhl za 3:35,40min. Celkový bodový součet 3659 bodů mu vynesl devátou příčku. Vzhledem k tomu, že mezi muži startovali i závodníci z jiných než moravských oddílů, v hodnocení Mistrovství Moravy a Slezska obsadil sedmé místo.

Třetí do hranické party byla dorostenka Adéla Zdražilová. Halový pětiboj začíná šedesátkou překážek, kterou Áďa zaběhla za 10,97s. Následovala výška, kde však zůstala trochu za očekáváním (130cm). Svůj standart předvedla v následujících disciplínách. Koulí vrhla 6,85m, do dálky skočila 416cm. Její nejlepší disciplína je závěrečná osmistovka, kterou zaběhla za 2:36,50min. Celkovým bodovým součtem 2234 bodů obsadila sedmnáctou pozici, v hodnocení Mistrovství Moravy a Slezska dvanáctou.

V Ostravě se představila také Klára Úlehlová, která si zaběhla osmistovku, dlouhé běhy zde byly v neděli vloženy mimo soutěž. Časem 2:31,22min. se velmi přiblížila svému absolutnímu osobnímu rekordu, který běžela zhruba před 15 lety.