Sezónu běhů mimo dráhu odstartovala Rohálovská desítka

27. 2. 2011

Tradiční termín poslední sobotu v únoru, tradiční nádherné slunečné počasí a stále více závodníků. To je oblíbený závod Rohálovská desítka, který se letos už po osmnácté konal v Prusinovicích. Celkový počet závodníků v mládežnických kategoriích byl 219, na trasu hlavního závodu na 10km se pak vypravilo neuvěřitelných 434 běžců. Takto vysoká konkurence svědčí o stále větší oblíbenosti tohoto závodu, v loňském roce byla Rohálovská desítka mezi běžci vyhlášena nejoblíbenějším závodem roku. Ujít si jej nenechala také poměrně početná výprava atletů z oddílu SK Hranice.

Dopoledne patří závodům v dětských a mládežnických kategoriích. Zde se hranickým atletům podařilo vybojovat pět medailí. Tu nejcennější si z Prusinovic odvezl v kategorii mladších hochů (ročník narození 2002 – 04) Lubomír Bezděk, závod na 280m vyhrál stylem start-cíl. Ve stejné kategorii na sedmém místě pak doběhl Ondřej Dokoupil. Úspěšná pak byla kategorie mladších žáků, kde hraničtí závodníci získali hned dvě medaile. Druhý doběhl Vojtěch Podjukl, třetí Adam Orava. Druhé místo mezi juniory vybojoval Michal Petráš. Pro bronz v kategorii přípravek hochů si doběhl Jaromír Šenkeřík, za ním se pak poskládali na čtvrtém místě Tomáš Dvořák, na pátém Daniel Fojtík, devátý doběhl Karel Sargánek. Těsně pod stupni vítězů skončila mezi mladšími holkami (2002 – 04) Kristýna Podjuklová. Starší žák Kryštof Kučera doběhl šestý. Stejné umístění obsadila mezi mladšími žákyněmi i Simona Losertová, ve stejné kategorii doběhla Lucie Tomečková třináctá. V početné kategorii přípravek dívek obsadila Klára Hynčicová dvanáctou, Adéla Zdražilová třináctou pozici.

Na trasu hlavního závodu na deset kilometrů vyběhla v mezinárodní konkurenci také pětice hranických závodníků. Výborného umístění dosáhl Jan Polášek, který obsadil v celkovém pořadí devatenácté místo. Náročnou kopcovitou trať zvládl za 34:51min. Další čtveřice se na rozdíl od Honzy vydala na trať závodu poprvé. Nejlepšího výkonu dosáhl ten nejmladší z nich, teprve dvanáctiletý vytrvalecký talent Vojtěch Podjukl uběhl deset kilometrů za 45:40min., v celkovém pořadí obsadil 225. místo, v kategorii juniorů (do 19 let) pak jedenácté místo. Zdeněk Podjukl doběhl celkově na 271. místě (mezi juniory třináctý) v čase 47:23min. Z lyžařského výcviku kvůli Rohálovské desítce ujel dříve David Rotrekl. Závod doběhl na 314. místě (mezi juniory patnáctý) v čase 49:14min. Mezi ženami 35 – 44 let obsadila dvanáctou pozici Iva Podjuklová, celkově to bylo 395. místo a čas 55:42. Závod vyhrál český reprezentant Jan Kreisinger v čase 30:49min., mezi ženami již po jedenácté dominovala Petra Kamínková (35:48min.).