Sezóna pokračovala dalšími dvěma závody v Olomouci

23. 1. 2012

V pátek 20. ledna vyjela pětice mladých hranických atletů do olomoucké haly na Regionální přebory mladšího a staršího žactva. Závody byly početně velmi dobře obsazené. Všichni hraničtí atleti, kteří zde závodili, patří do kategorie staršího žactva.

Nejlepšího umístění dosáhl Tomáš Pepernik, který vybojoval šesté místo na šedesátce s překážkami ve velmi pěkném čase 10,31s, přidal ještě sedmé místo na stejně dlouhé trati bez překážek (osobní rekord 8,28s). Šesté místo ve vrhu koulí starších žákyň si odnesla také v novém osobním rekordu (7,53m) Lucie Tomečková, hladkou šedesátku pak zaběhla za 9,67s, zde však do finále nepostoupila. Dvě sedmá místa vybojoval Kryštof Kučera, v běhu na 800m ho bohužel postihl pád, mohl se tedy umístit lépe (2:37,25min.), na sedmé pozici doběhl v závodě na 60m překážek (10,36s). Na osmistovce doběhl osmý Adam Beckert (2:40,47min.), šedesátku pak doběhl v nepostupovém čase 9,59s. Stejné disciplíny absolvoval také Adam Orava, tu delší zvládl za 2:56,65, tu kratší za 8,74s.

Hned následující den, tedy v sobotu 21. ledna, vyjeli do Olomouce závodit také starší atleti. Probíhaly zde Krajské přebory mužů, žen, dorostenců, dorostenek, juniorů a juniorek. Z Hranic se opět zúčastnila pětice závodníků.

Zbyněk Čech tentokrát zvolil netradiční kombinaci disciplín, kromě svého oblíbeného trojskoku si přidal ještě vrh koulí a skok o tyči. V obou těchto disciplínách skončil na druhém místě v nových osobních rekordech (koule – 10,60m, tyčka – 3,17m). V trojskoku závodil ve své kategorii sám, skočil 13,03m. V kategorii dorostenek v běhu na 800m vybojovala druhé místo v pěkném čase 2:51,90min. Tereza Krausová. Hladkou šedesátku pak zaběhla Terka za 9,26s. Mezi ženami na šedesátce s překážkami si doběhla pro třetí místo Klára Úlehlová (10,11s). Tři náročné disciplíny si zvolil dorostenec Svatopluk Uvízl, prezentoval se v nich velmi pěkně. Čtvrté místo vybojoval v běhu na 60m (7,71s), stejnou pozici obsadil i ve skoku dalekém (5,36m), pátý pak skončil na šedesátce s překážkami (10,13s). Ve stejné kategorii závodil i David Rotrekl. David si vytvořil dva nové osobní rekordy, v běhu na 60m překážek to bylo 10,61s, ve vrhu koulí 8,48m.