Sabina Tvrdoňová vicemistryní ČR v běhu na 1500 m

18. 9. 2023

Málokdo tomu v tréninku dává tolik jako Sabina Tvrdoňová. Hranická atletka kategorie staršího žactva si v sobotu 16. září v Břeclavi doběhla pro zcela zasloužené stříbro v běhu na 1500 m. Po halovém bronzu ze stejné trati tak přidala do své sbírky cennější republikovou medaili. A to je starší žákyně teprve prvním rokem.

Mistrovství ČR staršího žactva proběhlo na jihu Moravy za krásného atletického počasí a na výkonech to bylo znát, padly dokonce tři české rekordy. V závodě starších žaček v běhu na 1500 m se však na rekordní časy neběželo, závodilo se spíš takticky. Sedmnáctka závodnic se po startu dlouho držela v kompaktním nataženém vláčku, který se začal rozpadat v poslední třetině. Závod dlouho táhla Kristina Havelková z SK Jeseniova, hned za ní trojice favoritek, tedy hranická Sabina Tvrdoňová, uherskohradišťská Monika Železníková a orlickoústecká Lucie Morávková. V náběhu do posledního kola šla Sabina Tvrdoňová dopředu, na zádech si však vezla Morávkovou. Posledních 150 m běžely závodnice prakticky bok po boku, v překrásném souboji však měla v posledních metrech navrch závodnice z Ústí nad Orlicí. Tvrdoňová doběhla necelou půl vteřinu za ní na druhém místě v čase 4:56,07 min.

Stříbro je pro Sabinu Tvrdoňovou zaslouženou odměnou po náročné přípravě. Je potřeba hluboce smeknout. Další odměnou byla nominace na Mezistátní utkání staršího žactva, které proběhne v sobotu 23. září ve slovenské Trnavě, kde poběží 2000 m. Budeme držet palce.