Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sabina Tvrdoňová bronzová na Mistrovství ČR v běhu na 1500 m

7. 3. 2023

Parádní výkon předvedla při halovém vrcholu sezóny mladá hranická závodnice Sabina Tvrdoňová. V sobotu 4. března startovala na Mistrovství ČR staršího žactva v atletické hale v Ostravě v závodě na 1500 m a zaslouženě si pověsila na krk bronzovou medaili.

Ale pojďme postupně. Sabina Tvrdoňová se na Mistrovství ČR nominovala do závodu na 1500 m výkonem 4:54,46 min. z únorového Mistrovství Moravy a Slezska. Na "republiku" se vybíralo 18 závodníků s nejlepšími časy a Tvrdoňová, jakožto majitelka třetí nejrychlejšího času v republice samozřejmě nemohla chybět. Početné startovní pole se pustilo s vervou do závodu a prakticky ihned se oddělila trojice hlavních favoritek. Opavská Zajícová před sebe celý závod nikoho nepustila a nenechala tak nikoho na pochybách, kdo je hlavní adeptkou zlaté medaile. O stříbro svedla Tvrdoňová souboj s Morávkovou z Ústí nad Orlicí, ta zabrala v posledním kole a bohužel Tvrdoňové utekla. Ale i tak je bronzová medaile a výborný čas 4:55,89 min. výborným výsledkem i vzhledem k tomu, že je Sabina Tvrdoňová starší žákyně teprve prvním rokem.

Vzhledem k tomu, jakou chuť má Tvrdoňová do náročných tréninků, se ještě můžeme dočkat velkých věcí. Obrovská gratulace k republikové medaili a do dalšího sportovního života hlavně zdraví.

Výsledky

sabca-mcr.jpg