Rekordní účast na 39. ročníku Hranické dvacítky

10. 4. 2010

V sobotu 10. dubna pořádal atletický oddíl SK Hranice 43. ročník Běhu vítězství a 39. ročník Hranické dvacítky. I přes vyloženě aprílové počasí se letos na start tradiční Hranické dvacítky postavil rekordní počet účastníků. Konečně je to trojciferné číslo a bude se dobře pamatovat, vytrvalců vyběhla rovná stovka. V mládežnických kategoriích závodilo 177 mladých běžců. Počasí se letos nevyvedlo úplně podle přestav. Mládeži občas zapršelo jenom lehce, ale vytrvalci na Hranické dvacítce zažili déšť, slunce, ale i dvakrát kroupy.

V Běhu vítězství se dařilo domácímu oddílu SK Hranice, mladí běžci vybojovali 9 medailí. V kategorii nejmladších hochů ročník narození 2003 a mladší si doběhl pro zlato František Randýsek, druhý finišoval Jakub Rumian. Mezi předžáky vybojoval bronz Jaromír Šenkeřík. Mladší žák Kryštof Kučera si doběhl pro stříbro, Vojtěch Podjukl pro bronz. Tereza Kočnarová obsadila mezi staršími žákyněmi třetí místo. Junior Michal Sýkora ve své kategorii zvítězil, dorostenec Václav Žabíček vybojoval bronz. Kategorii žen ovládla Petra Vašinová. Za zmínku stojí jistě i výkon Jakuba Bajzy z AK Kroměříž, který suverénně zvítězil v závodě mužů, 4000m zvládl za vynikajících 11:33min.

Hranickou dvacítku ovládl stejně jako v minulých letech Tomáš Blaha z AK Kroměříž, navzdory počasí zaběhl slušný čas 1:09:30. V kategorii mužů 40 – 49 let obsadil domácí Václav Žabíček sedmé místo. Mezi ženami dominovala stejně jako v loňském roce Jiřina Kociánová z AHA Vyškov, letos trať zvládla v čase 1:23:41. Domácí Zdeňka Tvrdá obsadila v kategorii žen nad 45 let páté místo.

Letošní ročník je tedy úspěšně za námi, závody proběhly bez komplikací. Příští ročník nejspíš odstartuje opět o jednom z prvních dubnových víkendů. Doufejme, že počasí bude příznivější. Běhu zdar :)