Přerovské závody ovlivnil vítr

4. 5. 2013

Ve středu na 1. Máje vyjela poměrně početná skupina hranických atletů na tradiční závody do Přerova. Atletický oddíl SK Přerov zde pořádal Přerovský pětiboj, sprinterský trojboj, vrhačský trojboj a další vložené disciplíny. Výkony (hlavně ve sprintech) dost silně ovlivnil nepříjemný protivítr v cílové rovince, docílené časy tedy nedosahovaly takových kvalit, jako v bezvětří.

Velmi dobře si vedl Matyáš Řihák ve vrhačském trojboji, v kouli sice nepředvedl svůj nejlepší výkon, ale chuť si následně spravil v disku, kde 1,5kilogramové náčiní poslal do vzdálenosti nového osobního rekordu 39,18m, v oštěpu pak zvládl 43,37m. Celkovým bodovým součtem 1819 bodů obsadil druhé místo mezi dorostenci. Ve vrhačských sektorech se objevili ještě junior David Rotrekl a muž Luboš Urban, oba však absolvovali pouze úvodní dvě disciplíny vrhačského trojboje. David vrhl koulí 8,74m a diskem hodil 20,90m. Luboš předvedl ve stejných disciplínách výkony 10,41m a 26,62m. V diskařském sektoru se předvedl ještě starší žák Vojtěch Podjukl, kilogramové náčiní poslal do vzdálenosti 18,61m. Vojta je ale především běžec a svou formu ukázal v závodě na 1500m, kde si vytvořil nový osobní rekord 5:02,13min. Tento závod byl vypsán jako Velká cena Přerova v běhu na 1500m pro všechny kategorie a Vojta v něm obsadil celkové osmé místo.

K závodu na 1000m nastoupil Kryštof Kučera, dvě a půl kola zvládl za 3:11,44min., stovku předtím uběhl za 13,62s. Kompletní sprinterský trojboj absolvovala mezi ženami Klára Úlehlová, běhy na 60m, 100m a 200m doběhla v časech 8,49s, 13,74s a 28,26s. Ke stejnému trojboji mezi žákyněmi nastoupila Lucie Tomečková, časy jednotlivých disciplíny byly 9,49s, 15,82s a 32,53s.

Hlavně kvůli běhu na 300m do Přerova jeli starší žáci Tomáš Pepernik a Adam Orava a muž Petr Havránek. Všichni tři k tomu absolvovali ještě jeden krátký sprint na rozzávodění se. Tomáš Pepernik si nejprve poměrně volně zaběhl šedesátku za 8,03s a pak svoji hlavní trať 300m proběhl za velmi slušných 39,57m. Adam Orava zaznamenal na šedesátce čas 8,18s a na třístovce pak 41,42s. Petr Havránek na začátku soutěže nastoupil k závodu na 100m (13,27s), třístovku pak proběhl za 41,29s.