Jdi na obsah Jdi na menu
 


POZOR - změna trasy Hranické dvacítky a desítky

26. 3. 2018

Blíží se nám 51. ročník Běhu vítězství, 47. ročník Hranické dvacítky a 4. ročník Hranické desítky, který proběhne v sobotu 7. dubna 2018. Závody Běhu vítězství jsou zařazeny do Běžeckého poháru dětí a mládeže Olomouckého kraje, hlavní závod na 20 km je součástí Velké ceny vytrvalců Olomouckého kraje. Závody jsou pořádány za finanční podpory města Hranic a Olomouckého kraje.

První kategorie dětí vyběhne na start v 9,30 hodin, dvacítka a desítka odstartují souběžně ze stadionu ve 12,00 hodin. Zde bude také závodní kancelář, šatny pro závodníky a občerstvení. Závody jsou pořádány i pro neregistrované závodníky, v mládežnických kategoriích je vypsán nejkratší závod na 110m pro děti ročníků 2013 a mladší, závodit tedy může opravdu každý. 

Letos se chystají poměrně výrazné změny. V rámci Běhu vítězství jsme z důvodu stavebních prací v okolí stadionu zrušili mílařské tratě. Nejdelší závod Běhu vítězství tak absolvují kategorie staršího žactva a dorostu (2 000 m). Junioři a juniorky mají přidanou svou kategorii do závodu Hranická desítka. 

Největší změna však proběhne v rámci hlavního závodu. Vzhledem ke kalamitnímu stavu polesí po vichřici, kterým trasa Hranické dvacítky a desítky původně vedla, a vyhlášení zákazu vstupu do lesa, jsme nuceni změnit kompletní trasu závodu. Někteří tradiční účastníci možná pamatují náhradní trasu z roku 2013, kdy jsme trať přesouvali na schůdnější terén z důvodu vysoké sněhové pokrývky v lese. K této trase se letos vrátíme.

Závodníci tedy po startu na stadioně nezamíří doprava, jak bylo zvykem, ale doleva. Za tenisovou halou uhnou z hlavní silnice doleva, oběhnou Pískáč a vrátí se zpět na cyklostezku. Po ní pokračují až k lávce na Rybářích, kde překonají Bečvu. Po silnici běží směr Drahotuše a kolem letiště pokračují směr Hranice. U jezu vyběhnou na nábřeží a Bečvu překonají až na mostě u sokolovny. Hned za mostem uhnou doprava na chodník na nábřeží. Na úrovni stadionu závodníci na 10 km uhnou doleva a vběhnou malou brankou v "bráně borců" na stadion (pak doleva), který oběhnou po asfaltové cestě až na úroveň startu na 300 m, kde vběhnou na ovál a pak už zamíří do cíle. Závodníci na 20 km pokračují po nábřeží do druhého kola, z nábřeží seběhnou na úrovni jezu. Doufáme, že i tato trasa se závodníkům zalíbí.

Přijďte otestovat svoji zdatnost. Veškeré informace včetně kompletních propozic, map jednotlivých tratí a výsledků z minulých ročníků najdete zde.