Pořádali jsme Mistrovství Moravy mladšího žactva

16. 9. 2013

V neděli 8. září pořádal atletický oddíl SK Hranice největší letošní závody co do počtu závodníků – Mistrovství Moravy a Slezska mladšího žactva. Celkem se na hranickém stadioně představilo 264 mladých atletů z 26 oddílů. Rozdáno bylo 21 sad medailí. Pořadatelé z domácího oddílu organizaci této náročné akce zvládli se ctí.

Domácí závodníci sice nevybojovali žádnou medaili, ale mnozí si odnesli velmi pěkné výkony za hranicí svých osobních rekordů. Nejlepší umístění vybojoval Tomáš Dvořák na trati 300m, kde za výkon 48,90s bral sedmou pozici. Osobní rekord si Tomáš zaběhl na šedesátce s překážkami (11,27s), obsadil zde desáté místo. Stejné umístění vybojoval i Vratislav Besta v hodu míčkem za výkon 47,51m.

Další závodníci se už nevlezli do první desítky. Martin Závora doběhl na patnáctistovce dvanáctý v novém osobním rekordu 5:49,79min. Dva osobáky si zaběhla Tereza Birnbaumová, 60m překážek zvládla za 12,81s, 150m za 23,88s. Nejvíce závodů absolvovala Nikol Benešová – 60m (9,54s), 150m (24,91s) a 300m (52,33s). Jana Dvořáková zaběhla stopadesátku za 24,79s a dvojnásobnou trať za 53,55s. Věkem ještě přípravka Lubomír Bezděk si vyzkoušel ve větší konkurenci třístovku, cílovou čáru proběhl v čase 52,90s. Všem závodníkům k jejich výkonům blahopřejeme a přejeme mnoho úspěchů do dalších let.