Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pět medailových umístění v Běžeckém poháru

17. 10. 2019

Mladí hraničtí atleti se každý rok pravidelně zúčastňují Běžeckého poháru dětí a mládeže Olomouckého kraje. Letos pohár čítal celkem devět závodů, z nichž se do celkových výsledků počítalo šest nejlepších umístění. Hranickým závodníkům se dařilo skvěle, vybojovali celkem devět umístění na pódiu (do pátého místa), z toho pět medailových.

Poslední závod letošního ročníku proběhl v sobotu 5. října ve Šternberku, tradiční Běh podzimním parkem. Hranický dres byl na stupních vítězů vidět celkem osmkrát. Kategorii dorostenek ovládla Veronika Svobodová, hned za ní doběhla Kristýna Podjuklová. Druhé místo mezi dorostenci si připsal Petr Oblouk. Dalších pět medailí bylo bronzových. Vybojovali je v kategorii minipřípravek Filip Blaške, v mladším žactvu David Karola a Tereza Haitlová a ve starším žactvu Ondřej Glet a Zuzana Slobodová. Na pátých místech pak doběhli starší žák Vojtěch Nevyjel, mladší žákyně Kateřina Hamplová a v kategorii přípravek Tomáš Hub a Viktorie K. Gadeová.

V celkovém hodnocení poháru si nejlépe vedl starší žák Ondřej Glet a dorostenka Kristýna Podjuklová, kteří své kategorie ovládli, v dorostenkách pak byla Veronika Svobodová druhá a Adéla Dostálová třetí. V kategorii přípravek ročníku narození 2010-11 obsadil Tomáš Hub třetí místo. Další čtyři hraničtí závodníci obsadili nepopulární ale velmi pěkná čtvrtá místa. Byli to dorostenec Radim Spilka, starší žák Vojtěch Nevyjel, starší žákyně Zuzana Slobodová a Mladší žák David Karola.

Celkové výsledky na stránkách poháru