Pět medailí z Jarního běhu v Přerově

26. 3. 2019

Na devátý ročník Jarního běhu v Přerově vyrazila také velmi početná skupina mladých atletů z oddílu SK Hranice. Druhá zastávka Běžeckého poháru dětí a mládeže Olomouckého kraje přilákala 147 mladých atletů.

Celkem 33 závodníků obléklo hranický dres a vyrazilo na trať. Pořadatelé připravili 700 m okruh, nejmladší kategorie běžely jeden okruh, žactvo dva okruhy a dorostenci a dorostenky pak tři okruhy. Hraničtí závodníci dovezli dvě stříbra a tři bronzy. Druhé místo vybojovala po skvělém výkonu Tereza Haitlová (mladší žákyně) a Adéla Dostálová (dorostenky), třetí doběhli Tomáš Hub (nejmladší hoši), Zuzana Slobodová (starší žákyně) a Kristýna Podjuklová (dorostenky).

Dále uvádíme pouze umístění do desátého místa. Těsně pod stupni vítězů skončili čtvrtí Ondřej Glet (starší žáci) a Radim Spilka (dorostenci). Pátá místa vybojovali Vojtěch Nevyjel (starší žáci) a Veronika Svobodová (dorostenky). Šesté doběhly sestry Erin Ptáčková (nejmladší dívky) a Vera Vítková (mladší žákyně). Sedmý skončil Jakub Bitter (starší žáci), osmá Tereza Jurásková (přípravka dívky), devátí Marie Frankovičová (nejmladší dívky), Sabina Tvrdoňová (přípravka dívky) a Jakub Adam (přípravka hoši) a desátý doběhl Ondřej Trousil (mladší žáci).