Pět medailí na Krajských přeborech mladšího a staršího žactva

3. 2. 2020

V neděli 26. ledna proběhly v ostravské atletické hale společné Krajské přebory Olomouckého a Zlínského kraje mladšího a staršího žactva. Desetičlenná hranická výprava dovezla celkem pět cenných kovů.

Nejlépe si vedla starší žákyně Barbora Odstrčilová, která zvítězila ve vrhu koulí výkonem 10,74 m. Starší žák Ondřej Glet si poprvé vyzkoušel závod na 3000 m a bylo z toho druhé místo a výkon 11:29,56 min. Druhé místo na osmistovce vybojovala Zuzana Slobodová za čas 2:47,37 min. Na stejné trati starších žáků si David Karola po skvělém osobním rekordu 2:32,30 min. pověsil na krk bronz.

V mladším žactvu vybojoval z hranických atletů medaili pouze Kryštof Navrátil, když ve skoku dalekém bral za osobní rekord 422 cm bronz, šesté místo přidal ze šedesátky překážek (12,71 s ve finále, 12,58 s v rozběhu) a desáté ze stopadesátky (23,16 s). Čtvrté místo z dálky za 418 cm bral Ondřej Trousil. Navíc přidal páté místo z šedesátky překážek, kde konečně přišel na to, že překážky se dají běhat i na druhou nohu (osobní rekord 12,46 s). Na závěrečnou stopadesátku už mu moc sil nezbylo (24,35 s).

Sedmé místo za osobní rekord 419 cm ve skoku dalekém si vysloužila mladší žákyně Romana Odstrčilová. Na šedesátce (9,38 s) ani na stopadesátce (23,50 s) už se nevešla do první desítky. Naopak elitní desítku na osmistovce uzavírala Tereza Sommerová za osobní rekord 2:57,10 min. Šedesátku pak zvládla za 9,82 s. Tereza Haitlová si skočila pěkný osobní rekord 407 cm v dálce, šedesátku zaběhla za 9,42 s a stopadesátku za 24,05 s. Stopadesátku běžela i Leona Stržínková a byl z toho čas 24,70 s.