Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pavel Gadas vicemistrem Moravy v dálce

26. 2. 2012

Skvělého úspěchu a hlavně podloženého vynikajícím výkonem dosáhl hranický atlet Pavel Gadas. Jako jediný z hranického oddílu vyjel v sobotu 25. února do Ostravy na druhou část Mistrovství Moravy a Slezska staršího žactva.

Na jediném letošním halovém závodě, který MMS předcházel, skočil Pavel 543cm, bojoval tam hlavně s rozběhem. V Ostravě se ale konečně do rozběhu začal trefovat a bylo to na výkonu výrazně znát. Soutěž byla velmi napínavá. Pavel skočil hned prvním pokusem 591cm, čímž šel s velkým náskokem do vedení, v zápětí ho ovšem o dva centimetry přeskočil velmi narostlý Filip Navrátil z Vyškova, ten se nakonec ukázal jako Pavlův hlavní soupeř, ostatní zůstávali daleko zpět. Další tři pokusy se nic moc nedělo, do pátého pokuse se Pavel trefil přímo ukázkově a byl z toho vynikající výkon 601cm, konečně šestimetrový pokus a průběžné vedení. Navrátil následně přešlápl. Do posledního pokusu šel Pavel s velkým nasazením, ale ten mu nevyšel podle představ. Nezbývalo tedy než čekat, co předvede Navrátil, ten se „hecnul“ naprosto neuvěřitelně, protože posledním pokusem ulétnul na fantastických 658cm. Na Pavla tedy zbylo druhé místo a stříbrná medaile. Ovšem výkonem 601cm se dostal na průběžné třetí místo celorepublikových tabulek.

V Ostravě Pavel nastoupil také k běhu na 60m, i zde se předvedl ve výborné formě. Už v rozběhu si posunul osobní rekord na skvělých 7,62s a probojoval se do finále. V něm čas sice nezopakoval (7,67s), ale i tak může být se svým výkonem spokojený. Obsadil celkově výbornou čtvrtou pozici.

Díky svému výkonu ve skoku dalekém si jednoznačně řekl i o „výlet“ na Mistrovství ČR staršího žactva, které proběhne od 3. do 4. března v Jablonci nad Nisou. Vyrazí na něj spolu s Vojtou Podjuklem, který poběží 3000m. Budeme oběma držet palce.

 

Celkové výsledky

 

 

sam_4061.jpg