Jdi na obsah Jdi na menu
 


Osobní rekordy i pěkná umístění na Krajských přeborech ve vícebojích

15. 10. 2020

Poslední letošní dráhové závody, kterých se zúčastnili mladí atleti z oddílu SK Hranice, byly Krajské přebory přípravek a mladšího žactva ve vícebojích. Do Šumperku ve středu 7. října vyrazila devítičlenná skupina v hranických dresech.

Vzhledem ke koranavirovým opatřením museli pořadatelé omezit počet závodníků z jednoho oddílu na maximálně deset sportovců napříč všemi čtyřmi kategoriemi. Mladší žáky a mladší žákyně čekal pětiboj složený z šedesátky, skoku dalekého, šedesátky překážek, hodu míčkem a osmistovky. Kategorie přípravek hochů i dívek soutěžily ve čtyřboji složeného z šedesátky, skoku dalekého, hodu míčkem a šestistovky.

Všichni zástupci hranické atletiky si vytvořili na závěr sezóny nové osobní rekordy ve většině disciplín. Největší zastoupení měly Hranice v kategorii mladších žákyň. Nejvíce byla vidět Vera Vítková, která obsadila celkové páté místo v pětiboji výkonem 2194 bodů, z dílčích disciplín ovládla míček. Jedenáctá v této kategorii byla Tereza Haitlová (1739 bodů). Třináctá skončila Leona Stržínková (1616 bodů), šestnáctá Romana Odstrčilová (1549 bodů) a devatenáctá Tereza Sommerová (1387 bodů).

Mezi mladšími žáky závodili Kryštof Navrátil a Ondřej Trousil. Rovnoměrnými výkony si Navrátil vysloužil celkové šesté místo (1274 bodů). Trousil posbíral nejvíce bodů v míčku, kde skončil druhý, celkově obsadil osmé místo za 1240 bodů.

Čtyřboj přípravek hochů se obešel bez hranické účasti, v kategorii přípravek dívek závodily dvě hranické zástupkyně. Krásným vítězstvím na šestistovce si Sabina Tvrdoňová pomohla k celkovému šestému místu ve čtyřboji za 1347 bodů. Tereza Jurásková byla desátá za 1154 bodů.

Výsledky

viceboj-sumperk.jpg