Opatrný start atletické sezóny

17. 1. 2011

V sobotu 15. ledna pořádal olomoucký atletický klub Okresní přebory mužů, žen, juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek v hale. Pro většinu atletů z Olomoucka to byly letošní první závody. Do olomoucké haly se však sjeli závodníci i ze vzdálených moravských klubů a pár atletů z Čech. Mezi startujícími se objevili také dva čeští reprezentanti ve skoku dalekém – Štěpán Wagner a Roman Novotný. Druhý jmenovaný předvedl v Olomouci vynikající skok do vzdálenosti 784cm. Další reprezentant, sprinter Jan Veleba, zaběhl hladkou šedesátku za výborných 6,80s. V Olomouci závodila také sedmička hranických atletů, většina výkonů odpovídala startu sezóny, ale důležité závody jsou ještě daleko.

Nejvíce disciplín absolvoval skokan Zbyněk Čech. Zbyňa částečně doplatil na souběh některých disciplín, částečně na ne úplně stoprocentní zdravotní stav. V trojskoku obsadil druhé místo za výkon 13,02m, ve výšce třetí za 175cm a ve skoku dalekém ve velké konkurenci až desáté místo za 595cm. Dorostenka Martina Kopecká doběhla na šedesátce třetí v čase 8,58s, ve výšce předvedla 140cm, což stačilo na páté místo. Zdeněk Podjukl startoval na trati 1500m, mezi dorostenci obsadil sedmé místo za čas 5:19,76min. Rychlostní test pak absolvoval na šedesátce, kde si zaběhl pěkný osobní rekord 8,40s.

První závod ve starší kategorii, tudíž s těžším náčiním (5kg), má za sebou dorostenec David Rotrekl, ve vrhu koulí obsadil deváté místo za výkon 7,84m. Šedesátku pak zvládl za 8,59s. Stejnou trať si po delší tréninkové pauze zaběhl i prvním rokem muž Jan Dostál. Přechod do této nejvyšší kategorie je vždy náročný, Honza doběhl v čase 7,53s a do finále již vinou namoženého svalu nenastoupil. V Olomouci proběhl také vložený závod staršího žactva na 1500m, kde se představil hranický atlet Kryštof Kučera, obsadil třetí místo za čas 5:49,44min. Posledním zástupcem hranické atletiky na sobotních závodech byl Jaromír Kuchař. Jarda začal s atletikou teprve vloni na podzim, byl to tedy pro něj vůbec první závod. Startoval ve vrhu koulí, kde mezi muži obsadil třetí místo za slušný výkon 9,66m. Halová sezóna teprve začala, do důležitých závodů zbývá ještě spousta času. Věřme, že výkony hranických atletů budou mít stoupající tendenci.