Mladší žáci a přípravky závodili na Krajských přeborech ve víceboji

10. 10. 2017

Jedny z posledních letošních závodů na dráze proběhly ve středu 4. října v Olomouci. Místní atletický klub zde pořádal Krajské přebory mladšího žactva a přípravek ve vícebojích. Mladší žáci závodili v pětiboji složeném z běhu na 60m, dálky, běhu na 60m překážek, míčku a osmistovky. Přípravky měly na programu čtyřboj složený ze stejných disciplín pouze bez překážek.

Z hranického oddílu startovalo celkem 15 dětí. Nejlepšího umístění dosáhl Karel Brychta mezi mladšími žáky, když obsadil druhé místo. Osobní rekord v pětiboji si posunul o plných 246 bodů, hranici dvou tisíc překročil o čtyři body. Rezervy má Karel v míčku a v běhu na 800m. Ve stejné kategorii obsadil Matouš Adámek 12. místo (1112 bodů), Vojtěch Nevyjel 18. místo (929 bodů) a Ondřej Glet 27. místo (726 bodů). Mladší žákyně z hranického oddílu startovaly pouze ve dvojici. Lucie Kročová skončila čtrnáctá za 1703 bodů a Hana Klanicová osmnáctá za 1537 bodů.

V kategorii přípravek hochů měla hranická atletika rovněž dvojnásobné zastoupení. David Karola skončil desátý (685 bodů) a Jakub Plesník jedenadvacátý (470 bodů). Nejvíce závodnic v hranickém dresu se představilo v kategorii přípravek dívek. Sedmička statečných se umístila takto: 16. místo Vera Vítková (936 bodů), 19. místo Tereza Haitlová (792 bodů), 22. místo Tereza Sommerová (490 bodů), 23. místo Dagmar Hradilová (472 bodů), 24. místo Sofie Šváčková (354 bodů), 25. místo Leona Stržínková (342 bodů) a Natálie Jurásková (316 bodů).