Mladí atleti zakončili úspěšně Běžecký pohár

14. 10. 2013

V sobotu 12. října proběhl ve Šternberku poslední devátý závod Běžeckého poháru dětí a mládeže Olomouckého kraje. Dříve tradičně poslední závod Podzimní Kiosk letos poprvé nahradil Běh šternberským parkem. Nutno říci, že to byla změna k lepšímu. Oproti křivým kamenitým cestám na Kiosku byla tráva v parku opravdový balzám na nohy. Pořadatelé vytyčili náročné trasy členitým parkem „z kopce do kopce“, kde se skvěle ukázala trénovanost všech běžců.

Na posledním závodě Běžeckého poháru se představilo celkem 27 mladých hranických atletů. Medaile si domů odváželo pět z nich. Zlato vybojovali suverénně Ladislav Procházka v kategorii přípravek hochů a Vojtěch Podjukl mezi staršími žáky. Pro stříbro si doběhli předžák Lubomír Bezděk a předžačka Adéla Dostálová. Bronz si na krk pověsil junior Zdeněk Podjukl, závodící v souhrnné kategorii junioři + muži.

Dalších pěkných umístění do desátého místa dosáhli Julie Číhalová (4. – přípravka dívky), Veronika Svobodová (5. – předžačky), Kristýna Kadúchová (5. – starší žákyně), Jakub Bitter (6. – přípravka hoši), Adéla Zdražilová (6. – mladší žákyně), Tomáš Dvořák (6. – mladší žáci), Tereza Kostruchová (7. – předžačky), Tereza Birnbaumová (7. – mladší žákyně), Vít Olšina (8. – předžáci), Nikol Benešová (8. – mladší žákyně) a Iveta Smolová (10. – předžačky).

Běžecký pohár letos čítal devět závodů, z nichž se do celkového hodnocení započítávalo pět nejlepších výsledků. V jednotlivých závodech boduje vždy šestnáct nejlepších atletů. Slavnostní vyhlášení výsledků letošního ročníku proběhne na konci listopadu ve Šternberku. Pro poháry si půjde pět hranických atletů. Ty nejcennější vybojovali letos s velkým přehledem starší žák Vojtěch Podjukl a Ladislav Procházka mezi nejmladšími hochy, oba vyhráli s plným počtem bodů. Druhé místo v kategorii přípravek dívek si vysloužila Kristýna Podjuklová. Třetí místa obsadili mladší žák Tomáš Dvořák a starší žák Tomáš Pepernik.

Čtvrté místo těsně pod stupni vítězů vybojovali Lubomír Bezděk (přípravka hoši) a Tereza Krausová (dorostenky). Pátí skončili Martin Závora (mladší žáci) a Julie Číhalová (nejmladší dívky). Šesté místo obsadil Daniel Burdej (přípravka hoši), sedmé Tereza Zápotocká (přípravka dívky) a Vít Bezděk (nejmladší hoši). Osmé místo vybojovala Kristýna Kadúchová (starší žákyně) a desáté Martin Zápotocký (mladší žáci), Iveta Smolová (přípravka dívky) a Jakub Hrazdil (nejmladší hoši). Všem za jejich výkony a pěkná umístění blahopřejeme.