Mladí atleti sbírali úspěchy na regionálních přeborech

18. 1. 2010

První závody letošní halové atletické sezóny mají za sebou mladí hraničtí atleti. V pátek 15. ledna totiž vyrazili do Olomouce na Regionální přebory staršího a mladšího žactva. Mezi velkým počtem startujících v jednotlivých disciplínách se hranická výprava rozhodně neztratila, žáci vybojovali spoustu medailových umístění.

Nejvíce se vedlo mladšímu žákovi Kryštofu Kučerovi, který zvítězil ve dvou disciplínách – v běhu na 800m časem 2:55,85min a v běhu na 60m překážek časem 12,66s. Na osmistovce hned za ním na druhém místě doběhl Vojtěch Podjukl v čase 2:57,68min, na šedesátce s překážkami obsadil Vojta páté místo. Skvěle se dařilo také Honzovi Kotačkovi, který mezi staršími žáky zvítězil ve skoku vysokém krásným výkonem 161cm, přidal ještě sedmé místo z běhu na 60m. Na osmistovce starších žáků si pro stříbro doběhl Zdeněk Podjukl v osobním rekordu 2:44,73min, třetí místo pak obsadil v běhu na 60m překážek (12,12s). Druhé místo na této trati obsadil Matyáš  Řihák (11,61s) přidal ještě šesté místo ve vrhu koulí za rovných 8m. Mladší žák Matěj Haša ve skoku dalekém vybojoval stříbro za 436cm a páté místo v běhu na 60m. Na stejné trati vybojoval Tomáš Pepernik bronz za čas 9,18s. Páté místo ve skoku vysokém obsadila mezi staršími žákyněmi Tereza Kočnarová. Stejnou pozici pak vybojovala Martina Kopecká v běhu na 60m (8,74s). O pozici horší umístění si odnesl ze stejné trati v kategorii starších žáků Jaroslav Jeřábek (8,56s). David Rotrekl vybojoval díky dvěma osobním rekordům šesté místo v dálce (422cm) a sedmé v kouli (7,74m). Pěkné výkony zaznamenali také mladší žáci Adam Orava (dálka – 370cm) a Jan Kotráš (60m – 9,75s).

Výsledky mladých hranických atletů jsou příslibem do nadcházející sezóny na dráze. Oddíl atletiky SK Hranice totiž do letošního ročníku krajské soutěže přihlásil družstvo mladších žáků.