Mládež si vyzkoušela víceboj

19. 10. 2022

Mladí atleti a atletky kategorií přípravek a mladšího žactva minulý týden závodili ve vícebojích. Krajský přebor přípravek ve čtyřboji proběhl v pondělí 10. října v Olomouci. Krajský přebor mladšího žactva v pětiboji uspořádali v Přerově.

Přípravky mají čtyřboj složený z běhu na 60 m, skoku do dálky, hodu míčkem a běhu na 600 m. Z hranického oddílu vyrazila početná skupina devíti děvčat a šesti chlapců. Konkurence se sešla opravdu velmi početná, hochů závodilo celkem 54, dívek dokonce 77. Z hranických děvčat se nejlépe vedlo Marii Štolcarové, která obsadila celkově 11. místo se ziskem 992 bodů. Další děvčata zaznamenala ve výsledkové listině tato pořadí: 22. Marie Frankovičová, 27. Viktoria Masur, 32. Adéla Šíbalová, 51. Anežka Jiříčková, 55. Kateřina Brzicová, 67. Vendula Heryánová, 69. Iveta Slivková a 74. Adéla Tomandlová. Mezi hochy se nejlépe umístila Adam Málek, který skončil 22. se ziskem 571 bodů. Další hoši se umístili takto: 33. Miroslav Maštera, 35. Adam Pečeňa, 39. Lukáš Bialek, 47. Štěpán Doležal a 51. Václav Voldán.

V rámci závodů se vyhodnocovala také soutěž družstev, zde se započítávaly výsledky nejlepších pěti dívek a pěti hochů z družstva. Hranický oddíl skončil na krásném čtvrtém místě.

Výsledky z Olomouce

Mladší žactvo závodí v pětiboji složeném z běhu na 60 m překážek, hodu míčkem, běhu na 60 m, skoku do dálky a běhu na 800 m. Z Hranic do Přerova vyjela pouhá trojice děvčat, hoši žádní. Nejlépe se dařilo Sofii Kubicové, která obsadila 14. místo (1672 bodů), Karin Macurová byla 37. (1076 bodů) a Erin Ptáčková 42. (996 bodů).