Jdi na obsah Jdi na menu
 


Klára Úlehlová vyhrála stovku veteránek na Zlaté tretře

24. 6. 2026

Na mezinárodním atletickém mítinku Zlatí tretra Ostrava mají již dlouhou řadu let své místo i sportovci dříve narození – veteráni neboli také masters, kterým je minimálně 35 let. Na letošním ročníku v úterý 16. června tomu nebylo jinak. Pořádá se jeden běh na 100 m mužů, jeden běh na 100 m žen a poslední dva roky také nově 800 m mužů. Mezi sprinterkami již po několikáté startovala také atletka SK Hranice Klára Úlehlová.

Ta se poslední měsíc sice potýkala se zraněním achilovky a trénink tak probíhal různě, jenom ne ideálně. Ale i z minima se dá vytěžit maximum, pokud má člověk natrénováno ze zimní přípravy. Úlehlové se sice nepovedl start podle jejích představ, ale jako sprinterka především na dlouhé sprinty se rozbíhá později. Závod to byl krásný, na cílové čáře byly tři atletky v jedné lajně. Cílová kamera nakonec Úlehlové přiřkla druhé místo ve výborném čase 13,37 s o setinu za první Greenovou z Říčan a ve stejném čase jako třetí Kučerová ze Šumperku. Na Zlaté tretře se však počítají konečné výsledky podle věkových koeficientů a po chvilce napětí přepočet určil jako konečnou vítězku právě hranickou atletku v přepočteném čase 12,82 s. Klára Úlehlová si tak mohla užít na pódiu i slavnostní předávání nádherné skleněné trofeje (stejné, jako dostávají i vítězové v hlavním programu), kde stála spolu s francouzským vítězem stovky a britským vítězem osmistovky. Moc gratulujeme a děkujeme za reprezentaci oddílu i města Hranice.

Výsledky a fotky zde

a640a044-9993-4dff-bc3c-7708cecfa819.jpg