Hraničtí běžci nezahálejí

22. 10. 2019

Frýdecká míle 2019

Za celkem příjemného, i když větrného počasí, proběhl ve středu 16. října 15. ročník Frýdecké míle. S atletickou sezónou na dráze se přišlo rozloučit 169 mladých závodníků a 58 dospělých.

Mezi muži se objevili i hraničtí atleti a byli vidět. Vítězem do 34 let a celkovým vítězem, stylem start cíl se stal Martin Čmelík a časem 4:43,0 min. nedal ostatním běžcům žádnou šanci. V další kategorii 35-44 pak zvítězil další hranický vytrvalec Martin Prusek časem 5:30,1 min.

Fotografie

Moravská veteraniáda

Tak krásné počasí uprostřed října (12. 10.) nepamatovali ani pamětníci a těch bylo na Veteraniádě dostatek, především v technických disciplínách. Atletických disciplín se mohla zúčastnit i veřejnost a rovněž mladší ročníky. Na startu běžeckých disciplín to bylo s účastí registrovaných atletů horší, ale zachránili to atleti z Polska a Slovenska a několik triatlonistů si rovněž přišlo poměřit síly, takže nakonec všechny disciplíny proběhly. V obou delších bězích zvítězil s velkou rezervou hranický vytrvalec Martin Prusek (1500 m časem 5:12,52 min., 3000 m časem 10:59,07 min.). Organizace závodu byla výborná a tak snad v dalších letech bude účast na tomto pěkném závodě mnohem vyšší.