Hraničtí atleti vyjeli na Vánoční halu žactva

18. 12. 2012

Poslední letošní závody si užili mladí hraničtí atleti. V pátek 14. prosince pořádal olomoucký atletický klub ve své hale Vánoční závody pro družstva staršího a mladšího žactva. Startovaly pouze pozvané oddíly z Olomouce, Zlína, Šumperka, Přerova, Prostějova a Hranic. Hranický oddíl se této akce zúčastnil vůbec poprvé.

Závodilo se v šesti individuálních disciplínách a jedné štafetě na 4x200m. Z každého družstva mohli závodit tři atleti v běžeckých a dva v technických disciplínách. Hranický oddíl byl ze všech zúčastněných nejmenší a nemá tolik atletů v jednotlivých kategoriích, některé disciplíny tudíž vůbec neobsadil. Na rozdíl od velkých oddílů, které závodníky do jednotlivých disciplín musely dokonce vybírat.

Z hranických družstev si nejlépe vedli starší žáci, kluci v pouhých čtyřech závodnících obsadili celkově třetí místo. Největší oporou byl Pavel Gadas, který zvítězil ve skoku dalekém vynikajícím osobním rekordem (i oddílovým rekordem) 630cm, tímto výkonem se zařadil na celkové čtvrté místo letošních halových celorepublikových tabulek ve své kategorii. Přidal ještě druhé místo v běhu na 60m (7,52s). Čtvrté místo v běhu na 60m překážek (9,53s) a šesté místo na hladké šedesátce (7,89s) obsadil Tomáš Pepernik. Druhé místo ve skoku vysokém (165cm) a desáté v běhu na 60m (8,15s) vybojoval Adam Orava. Šestý v závodě na 800m doběhl Vojtěch Podjukl (2:34,11min.). Všichni čtyři pak nastoupili k závěrečné štafetě, kde doběhli na třetím místě.

Ostatní hranická družstva pak obsadila šestá místa. Mladší žáci startovali také ve čtyřech. Všichni čtyři jsou v této kategorii tím mladším ročníkem a závodních zkušeností ještě tolik nemají, byla to pro ně tedy především zkušenost. Ale i tak podali velmi pěkné výkony, za které je třeba jim poblahopřát. Vratislav Besta obsadil osmé místo ve skoku vysokém (120cm), osmistovku pak doběhl jako čtrnáctý (3:11,41min.). Tomáš Dvořák vybojoval dvě desátá místa – 60m (9,17s) a 60m překážek (11,85s). Další dva závodníci se nevlezli mezi první bodovanou desítku. Martin Závora bojoval na tratích 800m (3:06,91min.) a 60m (10,10s). Ke stejným disciplínám nastoupil i Karel Sargánek – 800m (3:07,84min.) a 60m (9,85). Hoši pak nastoupili i ke štafetě, kde doběhli sedmí.

Hranické družstvo starších žákyň čítal rovné dvě závodnice. Eliška Konečná obsadila ve skoku vysokém páté místo za pěkný výkon 140cm a sedmé místo v běhu na 800m (2:53,85min.). Karolína Bendíková doběhla na osmistovce devátá (3:00,81min.), na šedesátce pak bohužel nebodovala (9,46s).

Posledním hranickým minidružstvem, které v Olomouci závodilo, byly mladší žákyně. Ty nastoupili také dvě. Obě jsou opět tím mladším ročníkem v kategorii. Bodovat se bohužel nepovedlo ani jedné. Nikol Benešová zaběhla 60m za 10,08s, 60m překážek za 14,32s a 800m za 3:23,56min. Tereza Birnbaumová skočila do dálky 3,09m, v běhu na 60m předvedla výkon 10,19s, na stejné trati s překážkami 14,96s.

Olomoucká Vánoční hala žactva byla pro mladé hranické atlety letošními posledními závody. Za výkony jim blahopřejeme a přejeme mnoho úspěchů do další sezóny.