Hraničtí atleti byli vidět ve Zlíně i v Opavě

27. 8. 2019

V sobotu 17. srpna začala pro spoustu atletů druhá část letošní atletické sezóny. Hraničtí závodníci se představili na mítincích ve Zlíně a v Opavě.

Do Zlína na mítink s mezinárodní účastí vyjela pětičlenná sestava. Výborně si vedla Adéla Zdražilová, která ovládla závod na 400 m v novém osobním rekordu 59,07 s. Klára Úlehlová zde doběhla v čase 63,29 s čtvrtá. Ve slušně obsazeném závodě na 60 m starších žáků doběhl Karel Brychta na třetím místě v čase 7,60 s. Následně si střihl ještě dvoustovku mezi muži za 24,26 s (12. místo). V silně obsazeném závodě žen na 1000 m se představily také dvě hranické dorostenky. Adéla Dostálová si posunula loňský osobní rekord o půl vteřiny na 3:08,16 a doběhla šestá, Kristýna Podjuklová finišovala v čase 3:34,34 desátá.

Hlavním tahákem mítinku byl souboj českého rekordmana Jana Veleby a slovenského rekordmana Jána Volka na stovce i dvoustovce. Oba závody ovládl slovenský reprezentant.

Výsledky ze Zlína

Na 69. ročníku Velké ceny Sokola Opavy startovali tři atleti v hranickém dresu. Na stovce si doběhl pro páté místo a čas 11,43 s Tomáš Vašíček. Stejného umístění dosáhl na čtyřstovce i Petr Skřivánek, finišoval v čase 52,08 s. Mezi žákyněmi v běhu na 60 m startovala i věkem teprve přípravka Tereza Jurásková, doběhla osmá v čase 9,72 s.