Hraničtí atleti byli úspěšní ve Slavičíně

19. 5. 2010

Hraničtí atleti závodili v sobotu 8. května v krásném prostředí zámeckého parku ve Slavíčíně na tradičním Běhu vítězství. Výprava byla úspěšná, hned pětkrát se umístili na bědně. Mezi nejmladšími dívkami vyhrála Kristýnka Podjuklová. V kategorii čtvrté a páté třídy vybojoval její bratr Vojtěch Podjukl také první místo. V kategorii mladších žáků se bohužel nedostavila konkurence, bojovali mezi sebou tedy jen dva hraničtí atleti – Kryštof Kučera a Pavel Gadas. Nakonec vyhrál Kryštof s náskokem 4 vteřin. Jako poslední v mládežnických kategoriích vystartovali starší žáci Zdeněk Podjukl a David Rotrekl. Zdeněk doběhl druhý, David třetí. Již podruhé nastoupili hraničtí závodníci i k hlavnímu závodu na šest kilometrů a všichni ho zdárně dokončili. Jako první z hranických atletů doběhl Vojtěch Podjukl ve skvělém čase 26:03 (celkově mezi muži jedenáctý) a hned za ním jeho bratr Zdeněk. Za ně se postupně seřadili Kryštof Kučera, David Rotrekl, Iva Podjuklová a Pavel Gadas.