Hranické atletky ovládly střední tratě na Vánoční hale

17. 12. 2018

Starší kategorie si ještě užívají závodní pauzu, mládeži začala halová sezóna již před vánocemi. Do krásné ostravské atletické haly se v pátek a v sobotu 14. a 15. 12. sjeli mladí atleti prakticky z celé republiky.

V pátek na Vánoční hale mladšího žactva měla hranická atletika sedminásobné zastoupení. Konkurence byla skutečně nebývalá, dohromady se zde představilo 461 závodníků z 35 oddílů. Například 135 mladších žákyň startovalo na hladké šedesátce. Pořadatelům se i přes tyto neuvěřitelné počty celkem dařilo držet časový program.

Z hranického oddílu se nejlépe dařilo Barboře Odstrčilové a Ondřeji Gletovi, kteří oba skončili na čtvrtých místech. Barbora si čtvrté místo vysloužila za výkon 11,02 m ve vrhu koulí, Ondřej za čas 5:21,48 min. v běhu na 1500 m. Dobře se dařilo i půlkařům. David Karola doběhl na osmistovce na desátém místě v novém osobním rekordu 2:39,09 min., výborně si počínala na svých prvních halových závodech Zuzana Slobodová, která na stejné trati doběhla celkově jedenáctá v pěkném čase 2:47,53 min., tréninkově si k tomu přidala ještě stopadesátku za 25,51 s.

Výrazné osobní rekordy si zaběhla Ema Dostálová, na šedesátce to bylo 8,82 s (24. místo) a na stopadesátce 21,69 s (18. místo). K tomu ještě přidala 381 cm v dálce, kde skončila zhruba v polovině startovního pole. Vrh koulí si poprvé na závodech vyzkoušela Lucie Kročová a bylo z toho 8,09 m a dvacáté místo. Na stopadesátce skončila Lucie devatenáctá za 21,74 s, šedesátku zaběhla za 9,02 s (41. místo). Bolavým stehnem byl limitován Matouš Adámek, ale za výkony 447 cm v dálce a 8,98 s na šedesátce se rozhodně nemusí stydět.

Výsledky mladšího žactva

V sobotu 15.12. do Ostravy vyrazila čtveřice závodníků v hranickém dresu na Vánoční halu staršího žactva. Dařilo se především vytrvalkyním. Obě střední tratě v kategorii dívek ovládly hranické atletky. Nejprve si suverénně na osmistovce počínala Adéla Dostálová, když zvítězila v čase 2:24,07 min., chvíli nato si neméně suverénně vedla i Kristýna Podjuklová na patnáctistovce (5:32,58 min.). Dostálová k tomu přidala ještě stopadesátku za 20,43 s (16. místo).

Ve skoku dalekém vybojovala velmi pěkné osmé místo Julie Číhalová za výkon 482 cm. Ve stejné disciplíně hochů skončil devátý Karel Brychta za 553 cm. Ten si k tomu ještě přidal osobní rekord 18,34 s na stopadesátce (15. místo) a čas 7,84 s na šedesátce (25. místo).