Jdi na obsah Jdi na menu
 


Družstvo žen skončilo v baráži osmé

2. 9. 2019

S účastí v baráži o první ligu už hranické atletky letos ani nepočítaly, ale úspěch v posledním kole II. ligy je do bojů o I. ligu poslal. Baráž se uskutečnila v sobotu 31. srpna v Břeclavi. Hranický tým vyjel nakonec v pouhých osmi závodnicích. Bohužel chyběla letos nejvíce bodující závodnice základní části Adéla Dostálová nebo výborná vytrvalkyně Zuzana Kročová.

Osmičlenný hranický tým tedy nemohl pomýšlet na postup, některé týmy nastoupily s maximálním možným počtem 24 závodnic. Ale i tak byla hranická děvčata vidět. Výbornou formu z posledních závodů potvrdila Adéla Zdražilová. Letos poprvé venku si zaběhla osmistovku a nebýt toho, že si v závěru nevšimla dotírající šternberské závodnice, mohl to být plný počet 11 bodů za vítězství, takto se musela spokojit s 9 body za druhé místo. Chuť si spravila v následném závodě na 400 m překážek, který vyhrála. Pár minut po překážkách navíc doběhla druhá na dvoustovce a s 29 individuálními body se stala nejvíce bodující závodnicí nejen hranickou, ale i celkově mezi všemi 138 závodnicemi.

Jedenácti individuálními body přispěla družstvu Klára Úlehlová, která doběhla čtvrtá na dlouhých překážkách a sedmá na krátkých. Výborně v úmorném horku zaběhla závod na 5000 m Iva Podjuklová, když finišovala třetí, na patnáctistovce doběhla desátá. Její dcera Kristýna doběhla na této trati osmá. Stejné místo obsadila i Veronika Svobodová na osmistovce. Julie Číhalová obsadila deváté místo v dálce. Bez bodu bohužel zůstaly Zuzana Slobodová, která doběhla dvanáctá na osmistovce, a Tereza Zápotocká, která si odbyla premiéru v oštěpu (15. místo).

V závěru předvedly hranické závodnice, že štafety opravdu umějí. Nejprve obsadily třetí místo na krátké štafetě (složení Julie Číhalová, Adéla Zdražilová, Veronika Svobodová a Klára Úlehlová). Pár minut na to se téměř ta samá sestava (pouze Číhalovou vystřídala Kristýna Podjuklová) postavila na start štafety na 4 x 400 m a bylo z toho vítězství a plný počet bodů.

Po sečtení všech bodů obsadila hranická sestava osmé místo z deseti týmů. Za sebou nechaly Šternberk a Jihlavu. Relativně "na dostřel" bylo šesté místo, jelikož Kopřivnice a Hodonín byly pouhé tři body před nimi. Prvoligovou příslušnost obhájil Frýdek-Místek. Na výsledek baráže o extraligu pak bude čekat domácí Břeclav. Hranické ženy tak ukončili účinkování v letošním ročníku ligových soutěží s pocitem, že jsou konkurenceschopné i větším oddílům. Letošní ročník navíc absolvovaly zcela bez hostujících závodnic, o to je to cennější.

Výsledky

Fotky