Dorostenky v úvodním kole patnácté

15. 5. 2024

Pětice dorostenek atletického oddílu SK Hranice vyrazila v neděli 5. května do Ostravy na 1. kolo Mistrovství Moravy a Slezska družstev dorostu a juniorů. Soutěž je v posledních letech nebývale nabitá, startuje 18 družstev. Počty přihlášených závodnic ve většině disciplín převyšují doporučené standardy pro zdárný průběh soutěže. Časový pořad v technických disciplínách tedy nabral značný skluz.

Hranická děvčata jako tým nemají vzhledem k počtu ambice na vyšší příčky, jde především o to, kvalitně si zazávodit v dobré konkurenci. Nejvíce body družstvu přispěla statečná Tereza Sommerová, která podruhé v životě nastoupila k závodu na 2000 m překážek, doběhla osmá v novém osobním rekordu 9:22,93 min. Na čtyřstovce se představila Ludmila Krčmářová, za čas 64,71 s brala desáté místo, k tomu přidala stovku v novém osobním rekordu 13,66 s. Sabina Tvrdoňová běžela osmistovku a skončila jedenáctá (2:35,57 min.). Bez bodu pak skončily Romana Odstrčilová - 100 m v osobním rekordu 14,11 s a 200 m za 29,33 s a Andrea Šímová v kouli (7,74 m), v disku (23,44 m) a v oštěpu (18,18 m). Celkově tedy hranické dorostenky skončily patnácté.

Za družstvo AK Olymp Brno letos hostují tři hranické juniorky. Marie Kročová se bohužel na úvodním kole kvůli zranění nepředstavila. Vícebojařka Kateřina Kasparová a vrhačka Barbora Odstrčilová byly pro brněnský tým velkým přínosem. Kateřina Kasparová zvítězila v novém osobním rekordu 39,96 m v oštěpu, druhý osobák přidala v dálce (543 cm), zde byla druhá. Barbora Odstrčilová obsadila třetí místa v oštěpu (32,99 m) a v disku (31,60 m), v kouli byla pátá za 9,09 m. Juniory Olympu Brno v prvním kole suverénně zvítězily.