Čtyři medaile z Uničovské maratonky

22. 9. 2014

V sobotu 13. září se hranický atletický oddíl zúčastnil dalšího závodu v rámci Běžeckého poháru dětí a mládeže Olomouckého kraje. V Uničově proběhl 9. ročník Uničovské maratonky. Z devíti účastníků v hranickém dresu si čtveřice odvezla domů medaili.

Zlato a plný počet bodů do poháru si v kategorii staršího žactva odvezla Adéla Zdražilová. Ve stejné kategorii si pro bronz doběhla Tereza Birnbaumová. Stříbro v kategorii předžaček vybojovala Veronika Svobodová, bronz mezi mladšími žákyněmi Tereza Kostruchová. Těsně pod stupni vítězů zůstali Ladislav procházka (předžáci) a Kristýna Podjuklová, kteří doběhli čtvrtí. Terezie Kočnarová skončila pátá (předžačky), Martin Zápotocký šestý (mladší žáci) a jeho sestra Tereza dvanáctá (předžačky).

O konečném pořadí v Běžeckém poháru se rozhodne v posledních dvou závodech – v Běhu s Klokanem v Olomouci (27.9.) a v Běhu Šternberským parkem (18.10.). Hraničtí závodníci si v průběžném pořadí nevedou vůbec špatně.