Jdi na obsah Jdi na menu
 


Blíží se Hranická dvacítka a Běh vítězství

18. 3. 2013

Hranický atletický oddíl pomalu finišuje s přípravami na 42. ročník Hranické dvacítky a 46. ročník Běhu vítězství, který se bude konat v sobotu 6. dubna 2013. V loňském roce proběhly závody kvůli rekonstrukci parku na stadioně. Oddíl se rozhodl v této tradici pokračovat, takže i letos se vše odehraje na stadionu SK Hranice v Žáčkově ulici. Závody Běhu vítězství jsou zařazeny do Běžeckého poháru dětí a mládeže Olomouckého kraje, hlavní závod na 20km je součástí Velké ceny vytrvalců Olomouckého kraje. Oba běžecké podniky jsou pořádány za finanční podpory města Hranic a Olomouckého kraje.

První kategorie dětí vyběhne na start v 9,00 hodin, hlavní závod je pak naplánován na 12,00 hodin. Závody dětí do 500m proběhnou zcela na ovále, delší tratě až po muže mílaře na 4600m jsou vedeny v nejbližším okolí stadionu. Start a cíl „dvacítky“ se rovněž přesouvá od sokolovny na stadion. Zde bude také závodní kancelář, šatny pro závodníky a občerstvení.

V loňském roce se akce zúčastnilo celkem 248 běžců ve všech kategoriích, na trať hlavního závodu vyběhlo 91 vytrvalců. Závodů se mohou zúčastnit i neregistrovaní závodníci, v mládežnických kategoriích je vypsán nejkratší závod (100m) pro děti ročníků 2008 a mladší, zúčastnit se tedy může opravdu každý. Přijďte otestovat svoji zdatnost. Veškeré informace včetně kompletních propozic, map jednotlivých tratí a výsledků z minulých ročníků najdete v tomto odkaze.