Atletky dovezly tři medaile z Mistrovství Moravy

3. 6. 2009

V sobotu 30. května proběhlo na nově vybudovaném atletickém stadionu ve Vyškově Mistrovství Moravy a Slezska dorostenek, juniorek a žen. Z hranického atletického oddílu se jej letos zúčastnily pouze dvě atletky, dovezly však hned tři cenné kovy.

V kategorii žen vybojovala dvě medaile Klára Úlehlová. V závodě na 400m si doběhla pro stříbro v pěkném čase 60,24s. Bronz přidala v běhu na 200m také ve velmi kvalitním čase 26,64s. Klára přidala ještě čtvrté místo z běhu na 100m překážek, kde kolize se sedmou překážkou jí zabránila bojovat o medaili. Juniorka Petra Vašinová letos na Mistrovství Moravy vynechala svou nejlepší trať 800m a vyzkoušela před blížícím se Mistrovstvím republiky svou rychlost na tratích 200m a 400m. Na dvoustovce se Petře podařilo vybojovat třetí místo za čas 27,56s. Na letos silně obsazené čtyřstovce doběhla v čase 60,59s na čtvrtém místě. Před Mistrovstvím republiky, které proběhne předposlední červnový víkend v Ostravě, to byl kvalitní rychlostní test. Budeme Petře držet palce, ať v tomto nejdůležitějším závodě sezóny uspěje.