Jdi na obsah Jdi na menu
 


Atleti zahájili dráhovou sezónu 2021

30. 5. 2021

Stejně jako ta loňská, tak i ta letošní dráhová atletická sezóna začala zhruba s měsíčním zpožděním oproti normálu. Covidová opatření zamíchala s termíny soutěží družstev i jednotlivců. Vrcholy sezóny (červnové republikové šampionáty) však zůstávají na svých místech.

První z hranických atletů, kdo se představil letos na dráze, byla vrhačka, prvním rokem dorostenka, Barbora Odstrčilová. Ta startovala ve středu 19. května ve Zlíně na Kontrolních závodech Zlínského kraje. Se svou hlavní disciplínou, hodem diskem, až tak spokojená nebyla, v tréninku umí i více než 26,70 m. Chuť si spravila v oštěpu, kde si hodila osobní rekord 32,90 m.

Výsledky

Tři hranické atletky se pak představily v neděli 23. května v Ostravě na Mítinku Českého atletického svazu. Zde se sjela konkurence opravdu z celé republiky včetně mnoha českých reprezentantů. Výborně zahájila dráhovou sezónu hranická juniorka Adéla Dostálová. Ta startovala na osmistovce, na trati, ze které má už dvě republikové medaile. Zvítězila ve druhém běhu v novém venkovním osobním rekordu 2:15,40 min., v hale má běželo ještě o tři desetiny rychleji. Dobře si vedla také Veronika Svobodová, která si posunula loňský osobní rekord na trati 400 m překážek o dvě vteřiny na 68,93 s. Adéla Zdražilová tak úspěšná v překonávání osobáků nebyla, stovku zvládla za 13,29 s a 400 m překážek za 65,83 s.

Výsledky

Fotky