Atleti si zlepšovali osobní rekordy v Olomouci

10. 5. 2011

Velká a malá cena města Olomouce proběhla v hanácké metropoli v tradičním termínu 8. května. Malá výprava mladých hranických atletů se na těchto prestižních závodech rozhodně neztratila. V Olomouci závodilo mladší i starší žactvo dohromady. V konkurenci starších závodníků si většina hranických závodníků vytvořila nové osobní rekordy.

Nejvíce se dařilo Matyáši Řihákovi, který zvítězil v hodu oštěpem výborným výkonem 41,82m a ve vrhu koulí obsadil stříbrnou pozici za nový osobní rekord 10,82m. Hned dva „osobáky“ si vytvořil Pavel Gadas, ve skoku dalekém bral za výkon 5,66m stříbro, konečně pod 8s zaběhl hladkou šedesátku, s časem 7,96s obsadil mezi staršími žáky páté místo. Vynikající osobní rekord 44,64s a první místo mezi mladšími žáky zaznamenal Tomáš Pepernik na trati 300m. Vojtěch Podjukl startoval v závodě na 1500m, osobní rekord 5:16,53min. mu vynesl celkově čtvrtou, v mladších žácích druhou pozici. Jediná hranická zástupkyně něžného pohlaví Simona Losertová zvítězila v kategorii mladších žákyň v běhu na 60m výborným časem 8,73s, ve skoku dalekém brala rovněž zlato za 4,27m.

Malá cena Olomouce byla zároveň jedním z nominačních závodů na Letní olympiádu dětí a mládeže, která proběhne koncem června rovněž v Olomouci. Hraničtí atleti si svými výkony rozhodně řekli o své místo v krajské výpravě na tuto prestižní akci.