Václav Žabíček Mistr Moravy v přespolním běhu

29. 3. 2010

V krásném prostředí rekreačního střediska Baldovec, které se nachází na území Moravského krasu, proběhlo v sobotu 27. března Mistrovství Moravy a Slezska v přespolním běhu. Místo konání bylo vybráno záměrně, příští rok se zde totiž bude konat Mistrovství republiky. Do Baldovce se vydala také pětice hranických atletů. Domů se vrátili s jedním zlatem a čtyřmi výbornými umístěními v první desítce.

Pro titul Mistr Moravy a Slezska v „přespoláku“ si doběhl Václav Žabíček st. v kategorii mužů nad 40 let na trati 4000m. Vynikající čtvrté místo vybojoval mezi mladšími žáky Vojtěch Podjukl, o dvě místa za ním pak finišoval Kryštof Kučera. Dorostenec Václav Žabíček ml. si doběhl pro osmé místo. Zdeněk Podjukl, kterému se bohužel chvíli po startu rozvázala tkanička, doběhl mezi staršími žáky devátý, jinak by jistě bojoval o vyšší příčky. Bývalá hranická atletka Kateřina Pokorná, která na podzim přestoupila do Vítkovic, obsadila mezi dorostenkami páté místo. V létě ovšem bude Katka opět součástí hranického družstva žen, za které bude hostovat.