Tři medaile a jeden oddílový rekord na Krajských přeborech staršího žactva

10. 9. 2013

Ve středu 4. září proběhlo v Olomouci 3. kolo Krajské soutěže družstev staršího žactva, které bylo zároveň hodnoceno jako Krajský přebor této věkové kategorie. Vojtěch Podjukl a Adam Orava z hranického atletického oddílu letos závodí za družstvo AK Olomouc. Pro olomoucké družstvo letos získali už spoustu bodů a právem si tak vydobyli i místo na soupisce pro Mistrovství Moravy družstev, které proběhne v neděli 15. září v Uherském Hradišti. Olomoucký oddíl se netají také ambicemi postoupit na Mistrovství republiky družstev.

Také v Olomouci na posledním kole oba atleti vybojovali pro své družstvo hodně bodů, kromě toho si odnesli celkem tři medaile z hodnocení Krajského přeboru. Parádně si počínal především Adam Orava, skok vysoký nejen suverénně vyhrál, ale výkonem 181cm také překonal 19 let starý oddílový rekord své věkové kategorie. Druhou medaili přidal v hodu kladivem, výkonem 27,70m vybojoval bronz. Vojtěch Podjukl se představil v běhu na 1500m. Ačkoliv Vojtovi vyhovuje spíše vzdálenost 3000m, i na této poloviční trati dokázal vybojovat stříbrnou medaili. Oba hraničtí atleti tak pomohli olomouckému družstvu k vítězství v kole i k postupu na Mistrovství Moravy a Slezska družstev.