První ročník Hranické míle přilákal 62 mladých závodníků

9. 6. 2010

Ještě v týdnu to vypadalo, že se kvůli vodě bude muset termín prvního ročníku Hranické míle podruhé přesouvat. Nakonec se ale počasí umoudřilo a v neděli 6. června se tak mohlo 62 mladých atletů zúčastnit prvního ročníku Hranické míle. Nejpočetněji byly jako na většině podobných závodů obsazeny nejmladší kategorie. Závod byl zařazen do Běžeckého poháru dětí a mládeže Olomouckého kraje, ve kterém si právě mladí hraničtí atleti vedou velmi dobře. Z Hranické míle si také odnášeli spoustu bodů do poháru. Organizátoři pro první ročník zvolili právě jenom kategorie, které jsou zařazeny v poháru. Pro druhý ročník Hranické míle by závod rádi rozšířili i o zbylé kategorie, případně doplnili i lidový běh. Závod byl finančně podpořen městem Hranice. Našim závodníkům se podařilo vybojovat 13 medailí.