Podjuklovi závodili na Mistrovství Moravy v krosu

18. 3. 2013

Značka: Běhá celá rodina. Toto pravidlo nejspíš platí u rodiny Podjuklovy, čtyři z jejich pěti členů totiž propadli kouzlu atletiky, jediný, kdo u Podjuklů neběhá, je otec rodiny. Všichni čtyři zbylí členové jsou registrováni v atletickém oddíle SK Hranice. Do Frýdku-Místku, kde se v sobotu 16.března konalo Mistrovství Moravy a Slezska v přespolním běhu, se vydali právě tito čtyři hraničtí běžci a běžkyně. Závody probíhaly na zasněženém terénu, v průběhu dne občas přisněžilo, podmínky tedy nebyly nejjednodušší.

Nejvíce konkurence měla nejmladší z rodiny Podjuklů Kristýnka. Startovala v kategorii dívek ročník narození 2002-03 na trati 800m a doběhla na dvacátém místě. Mezi staršími žáky nastoupil Vojta na trati 4km, ve velmi kvalitní konkurenci obsadil šesté místo. V kategorii juniorů v závodě na 8km doběhl Zdeněk na osmém místě. Jako poslední se představila na trati 4km máma od těchto tří závodníků Iva, mezi ženami vybojovala sedmé místo. Všem patří gratulace za předvedený výkon a vypořádání se s náročnými podmínkami.