Pěkné výkony v Přerově

2. 5. 2017

Spousta atletů netráví první Máj procházkami po rozkvetlých alejích, ale na závodech. Ne jinak je tomu v Přerově, kde se tradičně 1. května koná Přerovský pětiboj. Čtveřice mladých hranických atletů sem vyrazila na Sprinterský trojboj, který je součástí tohoto závodního dne.

Sprinterský trojboj se skládá z běhů na 60, 100 a 200 metrů. Pro všechny čtyři zástupce hranické atletiky to byla premiéra v této disciplíně. Dámy prominou, ale přednost dáme zástupci silnějšího pohlaví. Lukáš Kobliha startoval v kategorii starších žáků a dal o sobě výrazně vědět. Šedesátku vyhrál v čase 7,53s, na stovce a dvoustovce nestačil pouze na Mistra republiky z halové třístovky Adama Dohnala ze Šternberku. Stovku Kobliha zvládl za 11,95s, dvojnásobnou trať za 24,92s. Celkově v trojboji obsadil druhé místo za výkon 1977 bodů, čímž stanovil nový oddílový rekord kategorie starších žáků.

Oddílový rekord v kategorii dorostenek překonala rovněž Adéla Zdražilová. Radost z osobního rekordu na šedesátce (8,39s) jí zkazil neregulérní vítr do zad, stovku zaběhla za 13,46s a dvoustovku v regulérním osobním rekordu 27,30s. Celkovým bodovým součtem 2110 bodů obsadila patnácté místo ve společné soutěži žen, juniorek a dorostenek.

Sestry Terezie a Lucie Kočnarovy nastoupily k trojboji starších žákyň, byť Lucie je věkem teprve mladší žákyně. Lépe si vedla o rok starší Terezie, které jdou sprinty přece jenom lépe. Terka zaběhla šedesátku za 8,90s, stovku za 14,16s a dvoustovku za 29,39s. V kategorii obsadila desáté místo za celkový bodový součet 1697 bodů. Lucie zvládla šedesátku za 10,15s, stovku za 15,99s a dvoustovku za 33,13s. Celkově obsadila 24. místo za 922 bodů.