Náročná Rohálovská desítka odstartovala sezónu běhů mimo dráhu

1. 3. 2010

Neobvykle pěkné počasí přilákalo v sobotu 27. února do Prusinovic na tradiční Rohálovskou desítku rekordní počet účastníků. Celkově i se všemi dětskými kategoriemi se závodů zúčastnilo neuvěřitelných 660 běžců. Hranický atletický oddíl do Prusinovic vyslal také poměrně početnou skupinu závodníků.

Na úvod vždy probíhají závody dětských kategorií od 80 až do 1500m. Ve velké konkurenci se z hranického oddílu letos dokázala medailově prosadit pouze Simona Losertová, která vybojovala bronz v přípravce dívek. Ve stejné kategorii obsadila Klára Hynčicová dvanáctou příčku. V přípravce chlapců doběhl Jaromír Šenkeřík jedenáctý, Tomáš Dvořák dvanáctý, Adam Vinklárek devatenáctý a Viktor Muščík jedenadvacátý. Mezi mladšími žáky vybojoval Kryštof Kučera sedmou, Tomáš Pepernik osmou, Matěj Haša dvanáctou a Adama Orava šestnáctou příčku, Vojtěch Podjukl po nepříjemném pádu při strkanici v první zatáčce doběhl třiadvacátý. Starší žák Zdeněk Podjukl obsadil šesté místo, David Rotrekl doběhl dvanáctý. V nejpočetnějších kategoriích nejmenších dětí obsadili Lubomír Bezděk třináctou příčku mezi hochy a šestnáctou příčku Jana Dvořáková mezi děvčaty. Dorostenec Zdeněk Zapata doběhl patnáctý.

Na start hlavního závodu na deset kilometrů náročným terénem se pak postavili tři hraničtí běžci. Závod proběhl za mezinárodní účasti, na start se postavilo 389 běžců. Stoupající formu potvrdil Honza Polášek, který doběhl na výborném devatenáctém místě v čase 34:02min. Celkově čtyřiadevadesátý, ve své kategorii pak patnáctý doběhl Václav Žabíček (39:53min). Zdeňka Tvrdá dokončila závod v čase 57:01, což jí vyneslo sedmou pozici ve své kategorii. Závod vyhrál v čase 29:37 tanzánský běžec Pascal Sarwat v dresu AK Asics Kroměříž.