Na Čokoládovou tretru zavítalo 169 dětí

25. 4. 2016

Podruhé přivítal hranický atletický stadion regionální kolo Čokoládové tretry. Navzdory předpovědím počasí se ve středu 20. dubna udělalo hezky a po celé odpoledne svítilo sluníčko. Pro děti byl připraven bohatý program - nejen závody, ale i doprovodné akce. V jednotlivých kategoriích startovalo celkem 169 dětí. Patronkou hranického kola byla bývalá světová rekordmanka ve skoku o tyči Daniela Bártová.

Nejkratší trať (30m) absolvovaly nejmladší děti ročníků narození 2013 a mladší. Následovalo 60m, 100m, 200m a nejdelší trať (300m) běžely děti ročníků 2005-06. Na dráze byly k vidění opravdu zajímavé souboje. Vítězové tří nejdelších tratí postoupili do finále, které proběhne v rámci programu Zlaté tretry Ostrava v pátek 20. května. Z hranických závodníků bohužel nepostoupil nikdo. Medaile za třetí místa si však odnesli Vera Vítková (200m) a Lucas Kudrfalec (100m). V nepostupových bězích zvítězily Laura Maykusová (30m) a Martina Konečná (60m), stříbro si na krk pověsili Jiří Štolcar (30m) a Marie Štolcarová (60m) a třetí skončili Laura Antolíková (30m), Nela Viačková (60m) a Matyáš Krejší (30m).