Mladší žáci závodili v Olomouci

26. 1. 2016

V pátek 22. ledna startovala šestice hranických atletů v Olomouci na Kontrolních závodech mladšího žactva. Nejvýrazněji o sobě dal vědět Lukáš Kobliha, který zvítězil v bězích na 60m (8,04s) a 800m (2:42,23min.) a ve skoku dalekém obsadil třetí místo (429cm). Kvalitní je především šedesátka, čas 8,04s mu momentálně stačí na druhé místo v celorepublikových tabulkách mladších žáků.

Osmistovku velmi pěkně zaběhl také Ladislav Procházka, čtyři okruhy zvládl za 2:49,39min., k tomu přidal 396cm do dálky a 115cm do výšky. Ve vrhu koulí startoval Martin Vavřík, obsadil třetí místo za slušný výkon 7,89m. Šedesátku pak proběhl za 9,24s. Pátá v závodě na 800m mladších žákyň doběhla Veronika Svobodová (3:00,23min.), šedesátku Verča zvládla za 9,67s a do dálky skočila 366cm. Terezie Kočnarová běžela velmi pěkně šedesátku (9,18s), skončila druhá v B-finále, do dálky pak skočila 372cm a obsadila osmé místo. Její mladší sestra Lucka do dálky skočila 280cm, šedesátku zaběhla za 11,10s a osmistovku za 3:20,97min.