Mladší žáci začali soutěž družstev čtvrtým místem

19. 5. 2010

To, že je v atletice důležitá hlavně kvalita nikoli kvantita potvrdili v úterý 18. května mladší žáci v Šumperku. Za velmi chladného počasí tam proběhlo první kolo soutěže družstev mladšího žactva Olomouckého kraje. Hranické družstvo čítalo pouhé čtyři atlety, těm se však povedlo vybojovat vynikající čtvrté místo.

Největší oporou týmu byl Pavel Gadas, který na co nastoupil, to vyhrál. V dálce nadělil svým soupeřů téměř půl metru (483cm), míček vyhrál o 12 metrů (62,30m), šedesátku zvládl za 8,61s. Druhým nejvíce bodujícím byl Tomáš Pepernik, který obsadil druhé místo v běhu na 150m (21,73s), třetí místo přidal ve výšce (126cm) a čtvrté na hladké šedesátce (8,95s). Body rovněž ze třech disciplín vybojoval Kryštof Kučera. Obsadil čtvrté místo na osmistovce (2:48,47min.), páté v dálce (407cm) a šesté na šedesátce s překážkami (12,13s). Důležité body přidal také Vojtěch Podjukl. Vojta vybojoval šesté místo v běhu na 800m (2:49,87min.), sedmé ve výšce (116cm) a desáté v běhu na 60m překážek (14,28s).

Celkový součet bodů tedy ve vyrovnané soutěži znamenal čtvrté místo, což je výborný začátek. Kluky nyní čeká chvíli závodní pauza. 17. června se však představí na domácím stadionu. Oddíl atletiky se totiž ujal pořádání druhého kola soutěže družstev mladšího žactva. Doufejme, že na domácí půdě se představí ve větším počtu a celkově budou bojovat o pozici „na bedně“, na kterou rozhodně mají.